Okuyan Koala, çocuk kitaplarına yepyeni bir standart getiriyor!

Çocuklar için kişisel gelişim, anne babaları için hayat kolaylaştırıcı, dünyanın en büyük bilimsel ve profesyonel psikoloji topluluğu Amerikan Psikoloji Derneği  APA Psikolojik Hikayeler Serisi, Okuyan Koala ile Türkçede

 

ZORBALIKLA BAŞ ETME ÜZERİNE BİR HİKAYE

 

Boğaç arkadaşlarını dürterek, “Rokfor kokulu bir ezik ile tanışmak ister misin?” dedi. Boğaç’ın yeşil yılan gözlerinin içine baktım…

Emir, Boğaç’ın ona yaptığı zorbalıklara dayanamıyor ve artık bir şeyler yapması gerektiğini biliyordu. Ama ne yapacak, nasıl bir yol izleyecekti?  Boğaç’tan nasıl kurtulacağını bilmiyordu. Yaşadığı bu zorbalıktan dolayı da kendini suçlu hissediyor ve bunun için de çevresinden yardım istemeye çekiniyordu.  Her şey daha da kötüye giderse ne yapardı? Ailesi olanları anlayınca şaşırtıcı bir şekilde rahatlamaya başladı. Yaşadığı durumu paylaşmak ona iyi geldi ve suçluluk duygusu ailesinin de desteği ile yok oldu. Ailesi onu Boğaç’ın zorbalığından kurtaracak bir planla geldiklerinde artık Emir ne yapacağını biliyordu. Boğaç’ı yaptığı ilk zorbalıkta Rokfor Kokulu Ezik Kokarca  onu büyük bir sürprizle karşıladı.

Ezik Kokarca, çocuklara zorbalık ile mücadele etmede bir yol haritası sunarak onları cesaretlendirirken, ebeveyn ve eğitimcilere notlar ile de zorbalık konusunda yetişkinlere bir rehber niteliği taşıyor.

 

 

APA * Amerikan Psikoloji Derneği

 

Kurulduğu 1892 yılından bugüne 134 binden fazla psikiyatrist, psikolog, araştırmacı, eğitimci, danışman ve öğrenci üyesiyle, dünyanın en büyük bilimsel ve profesyonel psikoloji topluluğudur. APA, bünyesine kattığı Magination Press yoluyla, çocuk ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından yazılmış kitaplar yayımlamaktadır.

14,80 ₺ KDV Dahil
18,50 ₺ KDV Dahil

Kimler şehrin doğusunda, neredeyse hiç güneş yüzü görmeyen eski püskü bir evde yaşıyor? Kimler yağmurlu bir nisan günü hayatlarının ilk mektubunu alıyor? Kimlerin hayatı, varlığından haberdar olmadıkları bir amcanın mirasıyla tamamen değişiyor?

Cevap: Tabii ki SEZER VE TOZAR!

Tozar çirkin mi çirkin bir köpektir, Sezer ise karnı hep aç, kurnaz bir kedi. Yağmurlu bir nisan günü aldıkları mektupla, Tozar’ın amcası Çomar’ın ona Körfez Pansiyonu’nu bıraktığını öğrenen iki kafadar bavullarını toplayıp yola koyulur.

Çağdaş Norveç edebiyatının en sevilen yazarlarından Ingvar Ambjørnsen’in kendi köpeği ve kedisinden ilhamla yazdığı Sezer ve Tozar serisiyle yepyeni bir maceraya atılmaya hazır olun!

 

(Tanıtım Bülteninden)

8,40 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil

Starwars-Dart Vader ve Arkadaşları

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 64

Ebat : 20,3 x 20,3

ISBN: 9786050953039

12,80 ₺ KDV Dahil
16,00 ₺ KDV Dahil
AKORDİYON! 
YEPYENİ BİR EĞLENCE! 
KATLANIR RESİMLERDEN OLUŞAN BU PANAROMİK BOYAMA KİTABI İLE YARATICI SAATLER GEÇİRECEKSİN. BİTTİĞİ ZAMAN ODANIN DUVARLARINA ASABİLİR, AİLENE VE ARKADAŞLARINA SERGİLEYEBİLİRSİN!
23,20 ₺ KDV Dahil
29,00 ₺ KDV Dahil
Sana Kek Yaptım 

Akademisyen Anne olarak tanınan Saniye Bencik Kangal’ın ilk çocuk kitabı Sana Kek Yaptım, babaları mutfağa sokuyor, evleri mis kokularla dolduruyor, çocukların başına eğlenceli işler açıyor. Dilerseniz aynı fırından çıkan Benim Kapkek Kitabım adlı etkinlik kitabıyla eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 
*** 
Demir ve Güneş kek yapmayı ve yemeyi çok seviyor. Yine bir gün kek yaparken aksilikler bir türlü peşlerini bırakmıyor! Acaba bunca aksiliğe rağmen kekleri fırına girebilecek mi? 
Saniye Bencik Kangal’ın yazdığı bu eğlenceli öyküye, Ayşın Delibaş Eroğlu rengârenk çizimleriyle eşlik ediyor…
47,84 ₺ KDV Dahil
59,80 ₺ KDV Dahil
Benim Kapkek Kitabım: 
Eğlenceli Gelişim Etkinlikleri 
Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal 
Resimleyen: Öznur Sönmez 


Benim Kapkek Kitabım hem çocuğunuzla geçireceğiniz nitelikli zamanlara katkı sağlamak hem de çocuğunuzun gelişimini bütünsel olarak desteklemek amacıyla hazırlanmıştır. 
Kitapta yer alan etkinlikler çocukların tüm gelişim alanları ve çoklu zekâ türleri göz önüne alınarak tasarlanmış; etkinlikler oluşturulurken Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı’nda yer alan kazanımlar, göstergeler ve gelişim özellikleri dikkate alınmıştır. Hangi etkinliğin hangi gelişim alanını, gelişimin hangi yönünü ve hangi çoklu zekâ türünü desteklediği de kitapta belirtilmiştir
23,92 ₺ KDV Dahil
29,90 ₺ KDV Dahil
SANA KEK YAPTIM 
Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal 
Resimleyen: Ayşın Delibaş Eroğlu 

Akademisyen Anne olarak tanınan Saniye Bencik Kangal’ın ilk çocuk kitabı Sana Kek Yaptım, babaları mutfağa sokuyor, evleri mis kokularla dolduruyor, çocukların başına eğlenceli işler açıyor. Dilerseniz aynı fırından çıkan Benim Kapkek Kitabım adlı etkinlik kitabıyla eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 
*** 
Demir ve Güneş kek yapmayı ve yemeyi çok seviyor. Yine bir gün kek yaparken aksilikler bir türlü peşlerini bırakmıyor! Acaba bunca aksiliğe rağmen kekleri fırına girebilecek mi? 
Saniye Bencik Kangal’ın yazdığı bu eğlenceli öyküye, Ayşın Delibaş Eroğlu rengârenk çizimleriyle eşlik ediyor… 

Tema: Kim olduğumuz 
Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Aile, akrabalık, toplumsal cinsiyet, sayma becerisi, mutfak sanatı, mutluluk, paylaşmak 
Tutum ve Değerler: Hoşgörü, işbirliği, istekli olma, güven 
Profil Öğeleri: İletişim kuran, dönüşümlü düşünen
23,92 ₺ KDV Dahil
29,90 ₺ KDV Dahil
Pelin Ossmann, hep sıcacık olan mutfağında pişirdiklerini sunmaya devam ediyor. Okurlarını yine neşeli sesi, duyarlı bakışıyla karşılıyor, kalabalık masaların verdiği tatlı sevinçle anlatıyor da anlatıyor. 

Anneler neden hep mutfakta yalnız? Oysa mutfaklar herkesin. 

Özgür de merak eder, sahi kim koymuştur bu kuralı? Mutfak, annesinin ikinci bürosu gibidir. Neden bir gün olsun babasını ya da ablasını göremez o mutfakta? Acaba her evde böyle midir? Konuyu araştırmaya karar verir. Bu sırada ellerine ve kalbine mutfaktaki renkler, leziz tatlar bulaşır. Aşçı olma fikri karşı konulamaz, taptaze bir yaş pasta gibi hep aklındadır artık. Ne var ki önce babasını ikna etmelidir. 

Tabak tabak dostluk sunan lokantalar, yanakta patlayan öpücükler, gökkuşağı püreleri, şifreli tarifler, uykucu aşçılar, sürpriz kediler… İşte kitabımızın eşsiz menüsünden seçmeler! Haydi, soğutmadan başlayalım sevgili okur. 

Tema: Kendimizi ifade etme biçimimiz 

Kavramlar ve Anahtar Sözcükler: Toplumsal cinsiyet, aile, önyargi, kendini tanima, iletişim, ilgi alanlari, meslekler, hayvan sevgisi 

Tutum ve Değerler: İstekli olma, hoşgörü, yaratıcılık, saygı, sorumluluk, sevgi, dostluk, empati 

Profil Öğeleri: Araştıran-sorgulayan, duyarlı
16,80 ₺ KDV Dahil
21,00 ₺ KDV Dahil

Küçük bir kız, çorabının teki ortalıkta yokken, servise de yetişmeleri gerekirken nasıl babişkosunun hazırlanıp okula gitmesini sağlayabilir ki?

Okula gitme hazırlığı serüvenini tersine çeviren neşeli bir hikâye.

 

(Tanıtım Bülteninden)

11,40 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Dave Hackett, namı diğer Karikatür Dave, siz henüz dünyaya bile gelmemişken çocuk kitapları yazıp resimliyordu. Otuz yılı aşkın süredir Avustralya çocuk kanallarında düzenli olarak karikatüristlik yapmaktadır. Parmaklarınızla sayamayacağınız kadar çok okulda ve kütüphanede karikatür atölyeleri düzenlemiştir. Lolipop yemeye bayılır, hava hâlâ karanlıkken uyanır ve 1980’lerin müzikleri hakkında fazlasıyla çok şey bilir. Dave, karısı, üç çocuğu ve bir dolu yaramaz hayvanıyla Noosa Hinterland’da yaşamaktadır.
11,40 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil

Merhaba, Ben Ruby, Jackson’la benim bir sırrımız var. Adı Şey olan sevimli, tüylü bir sır… Bahçemizin kıyısında saklanarak, güven içinde yaşıyor. Yani çoğu zaman. Geçen hafta Şey’i gizlice okula götürdük ama başımıza kıvır kıvır makarnalarla dolu bir felaket geldi. Eyvah…

(Tanıtım Bülteninden)

Editör : Elif Dinçer

Resimleyen : Alex T. Smith

9,60 ₺ KDV Dahil
12,00 ₺ KDV Dahil

Robyn Silver Tıpkı sizin gibi biriydi. Sonra aniden her yerde tuhaf yaratıklar görmeye başladı.

Gece yarısı doğmuştu ve özel bir saatin çalışmaya başlamasıyla yetenekleri ortaya çıktı.

Heyecan yüklü, olağanüstü bir maceraya balıklama dalmak ister misiniz? Ne dilediğinize dikkat edin…

(Tanıtım Bülteninden)

12,80 ₺ KDV Dahil
16,00 ₺ KDV Dahil

Ğ harfi çok üzgündü. Çünkü hiçbir sözcük onunla başlamıyordu! Çok sevdiği birkaç sözcüğün baş harfi olmayı denedi: Ğıldız, ğejderha, ğunapark, ğaydede ... Yok, olmuyordu işte!
Ğ’nin tek hayali vardı: Önemsenmek, kendini değerli hissetmek...
Acaba Ğ, hayalini gerçeğe dönüştürmenin bir yolunu bulabilecek mi?

(Tanıtım Bülteninden)

9,60 ₺ KDV Dahil
12,00 ₺ KDV Dahil
Bu kitapta başkahraman sensin! 
Hoş geldin maceraperest! 
Sağanak nehirler ve labirentlerin, antik 
kentlerin, 
büyülü ormanların fantastik dünyası; 
Monravia’ya hoş geldiniz. 
Bu vahşi ve tuhaf bir dünya... 
Nasıl okumalısınız? 
Bu kitabı okurken birkaç basit kuralı takip 
etmek gerekir. En önemlisi bölümleri sırasına 
göre okumamaktır. Bunun yerine bir bölümü 
okumalı ve sonundaki talimatlara göre 
başka bir bölüme geçmelisiniz. Bu şekilde 
hikâyeyi yönlendirecek birçok farklı sonuç 
elde edebilirsiniz. Kararlarınız size mutlu bir 
son getirebileceği gibi, maceranın sonucunda 
kaybedebilirsiniz de... 
Ama vazgeçmeyin! 
Sadece başa dönüp tekrar başlayın.
12,00 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Aliş her zaman biraz endişeli. Hatta biraz değil, çok endişeli. Okula geç kalmamak için çantasını geceden hazırlar. Ağzı yanmasın diye çorbayı en az iki kez üfler, çürümemesi için dişlerini mutlaka iki dakika fırçalar. Aliş’in kalbi bugün daha bir hızlı atıyor sanki. Çünkü yarın doğum günü. Ya ailesi pastayı almayı unutursa? Ya yarın hasta olursa? 
Ya kimse partiye gelmezse? 
Benzemez Kimse Bana serisinin bu kitabını sadece endişeliler değil herkes sevecek
6,40 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
Mıstık aradığı hiçbir şeyi bulamıyor. 

Neden mi? Biraz dağınık! Hatta biraz değil, 

çok dağınık. Resim defterini ve kalem kutusunu bir türlü bulamadığından okul servisine geç kalıyor. Eşleri kayıp olduğu için ayaklarına farklı çoraplar geçiriyor. Ama ne kadar dağınık olursa olsun Mıstık en yakın arkadaşının doğum gününü asla unutmaz. Hediyesi bile hazır... 

Durun biraz... Hediye nerede? 

Benzemez Kimse Bana serisinin bu kitabını sadece dağınıklar değil herkes sevecek.
6,40 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
Masallar kitaplarla tanışmanın ve okuma alışkanlığı kazanmanın ilk adımıdır. Henüz okumayı bilmedikleri zamanlarda bile, çocuklarımıza okuduğumuz ya da anlattığımız masallarla onları dil dünyamızın zengin renkleriyle tanıştırır masallar aracılığıyla onlara dünyadan bahseder ve hayatı sevdirmek isteriz. 
Birbirinden eğlenceli ve rengârenk masallarla dolu bu kitap, çocuklarınıza pozitif değerler aşılayacak ve onların en iyi arkadaşı olacak.
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Yeni bir şehirde, yeni bir okula başlıyorsun. Okulun zorbalarından kaçarken, kendini bir anda yer altında buluyorsun. Ve kimsenin bilmediği, tuhaf bir medeniyetin varlığını keşfediyorsun. 

Üstelik burada, etobur bir bitki yaşıyor! 

Bu bitkiyle hiç tanımadığın annen arasında nasıl bir bağlantı var? 

Kararların, kaderini etkileyecek. Yol boyunca karşına çıkan sorulara vereceğin cevaplarla ya yeryüzüne çıkacaksın ya da sonsuza dek yer altına hapsolacaksın.
6,00 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
Usta bir okçu, okun yaydan çıktığı andaki sese öyle tutkundur ki tıpatıp bu sesi çıkaracak bir lir yapar bir gün. Gelinciklerle dolu bir bahçede bu büyülü liri çalarken, ipek sesli bir kadın çıkagelir ve başlar şarkılar söylemeye. Kadının sesine vurulan okçu, liri ona hediye eder. Dantel adındaki bu kadın eski bir sarayda, ipek dokuyan örücülerle birlikte yaşamaktadır. Örücüler Dantel’in ve lirin sesi eşliğinde ipek dokumaya başlayınca, kralın ordusu için yaptıkları ipek pelerinleri hiçbir ok delip geçemez. Lirin büyüsüyle yenilmez bir ordu ortaya çıkar. Kral da bunun farkındadır ve gücüne güç katmak için pelerinleri bir silaha dönüştürüverir. Gelincikler solar, lirli şarkılar artık söylenmez olur. Kadife sesli bir kadının söylediği şarkılarla, ninnilerle başlayan bu masala, Gelincik adındaki hassas kalpli bir kız yön verecektir... 
Penelope serisi ile çok sevilen Göknur Birincioğlu’nun yazdığı bu masal, büyülü lirin eşliğinde akıp gidiyor ve ipekböcekleriyle, gelinciklerle dolu bir bahçeye götürüyor bizleri. Yetenekli çizer Maria Brzozowska’nın çizimlerine ise bakmaya doyamayacaksınız.
18,40 ₺ KDV Dahil
23,00 ₺ KDV Dahil
On iki yaşındaki Emma-Rose Paley bembeyaz teni, simsiyah saçları ve içe kapanık tabiatıyla anne ve babasından biraz farklıydı. Güneşli havalardan ve sarımsaktan hiç hoşlanmıyor, eti az pişmiş seviyordu. Üstüne üstlük iki adet, sipsivri köpek dişi vardı. Romanya’dan ziyaretlerine gelen gizemli bir akrabaları sayesinde aile geçmişlerine dair öğrendiği şeyler de şüphelerini doğrular nitelikteydi. Acaba Emma-Rose gerçek bir vampir olabilir miydi?
7,20 ₺ KDV Dahil
9,00 ₺ KDV Dahil
Kocaman resmedilmiş bir baba ve onun yanında minicik bir kız… Babam Yanımdayken’de bu baba-kızın hayatlarından sıcacık kesitler sunuluyor. Birlikte yemek hazırlamak, kitap okumak, sarılıp uyumak gibi en özel anlar, öykü boyunca suluboya çizimlerle resmediliyor. Babaların çocuklarının hayatlarında oynadıkları birçok farklı rol, bu sahnelerde yalın ve dokunaklı bir üslupla anlatılıyor. 

Babam Yanımdayken, yaptığı baba-kız çizimleriyle kısa sürede üne kavuşan, sosyal medya fenomeni Soosh'un ilk kitabı. Babalar ve çocukları arasındaki o sıcacık ilişki, bu kitapta Soosh'un bakmaya doyamayacağınız çizimleri eşliğinde anlatılıyor.
16,80 ₺ KDV Dahil
21,00 ₺ KDV Dahil
Kiraz biraz kararsız. Hatta biraz değil, 
çok kararsız. Her zaman gözlerini kocaman açıp karar vermeye çalışır. Park mı? 
Sinema mı? Yemeğin yanında ayran mı limonata mı? Kreşe giderken ne giyecek, elbise mi yoksa hırkayla pantolon mu? Yarın Kiraz’ın bir arkadaşının doğum günü partisi var. 
Oyuncak mı, yoksa kitap mı onu daha mutlu eder acaba? 
Benzemez Kimse Bana serisinin bu kitabını sadece kararsızlar değil herkes sevecek.
6,40 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
Tepelerin arasındaki küçük köyde artık ilk çiçekler açmaya başlamıştı – ilkbahar temizliği yapmanın tam sırasıydı! Tilda Elmaçekirdeği’nin, şu bizim pamuk gibi bembeyaz fındık faresinin aklına harika bir fikir geldi: Temizlik yaparken evdeki eşyaları gözden geçirebilirdi. Belki onun kullanmadığı şeyler başkasının işine yarardı. Gelin görün ki Tilda’nın fare evini boşaltması küçük köyde büyük heyecan yarattı. 

Yoksa Tilda köyden gidiyor muydu?
10,40 ₺ KDV Dahil
13,00 ₺ KDV Dahil
Gülmekten kırılacağınız fıkralarla Eğlenmeye hazır mısınız çocuklar?
4,80 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
Hayattaki amacını bulmaya yönelik macera dolu bir yolculuk! 

Ödüllü yazar Koray Avcı Çakman’dan büyük küçük herkese hayattaki amacını sorgulatan, farkındalık ve arayış üzerine yoğunlaşan bir kitap. 

Nanni - Küçük Farenin Büyük Maceraları, hayattaki amacını bulmak için yola düşen gözü pek bir farenin yemyeşil tarlalardan büyük kente uzanan heyecan dolu serüvenini anlatıyor. 

8 yaş ve üzeri okurlara, hayattaki amaçlarını belirleme ve gerçekleştirme yolunda cesaret aşılayan bu sıcacık roman, sorgulayıcı tutumuyla çocuklarda farkındalık yaratıyor. 

Çiftlikte yaşayan küçük fare Nanni’nin sıradan bir hayatı vardır: Her gün yemeğini yer, etrafta gezinir ve sonra da uyur. Fakat günün birinde yaşlı ve bilge baykuşun sorusuyla hayatı tamamen değişir. Nanni, hayattaki amacını keşfetmeye karar vererek zorlu bir yolculuğa çıkar... 

Büyük küçük demeden her yaştan okura yaşama amacını sorgulatan bu eğlenceli kitap, belirli bir hedef uğruna çıkılan her yolculuğun hayatla ilgili paha biçilmez deneyimler kazandıracağını savunuyor. Sevimli fare Nanni, doğru soruları sormanın mutluluğa daha çok yakınlaştırdığını anımsatıyor.
12,80 ₺ KDV Dahil
16,00 ₺ KDV Dahil
İnci ve ailesi başka bir şehre taşınmıştı. Okulunu, arkadaşlarını geride bırakan, yeni bir düzene alışmaya çalışan inci’nin bazı sıkıntıları vardı. Annesiyle babası, kızlarındaki değişikliğin farkındaydı ama ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Ama çözüm, çok yakınlarındaydı! 

İnci’nin en iyi arkadaşı olan dedesi Ruhi Bey, torunuyla her zaman “Haydi Bil Bakalım” adını koydukları bir oyun oynardı. Bu oyunda birbirlerine matematik bilgisi de gerektiren sorular sorarlardı. ‹nci bu oyuna bayılır, matematiği çok severdi! Yine birlikte geçirdikleri bir hafta sonunda dedesi İnci’ye bir atölyeden bahsettiğinde, torununun sorunlarına çare bulacağını hiç tahmin etmiyordu. 
Bu atölyede RESFEBE denen bir akıl oyunu ile tanışan ve bir sürü şey öğrenen İnci’yi, hikâyenin sonunda bir de sürpriz bekliyordu!
11,20 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
10 yaşında, sıradan bir çocuk olan EDU’nun yaşamı, 6 Ekim’in takvimlerden silinmesiyle bir anda değişir; Sonsuza dek 10 yaşında mahsur kalmıştır! Doğum gününü geri almak için Yasak Şeyler Dükkanı’na gider ve satıcıdan bir Zaman Emici alır. Böylece Edu, çalarak biriktirdiği mutlu anlar sayesinde becerikli bir zaman avcısı olup çıkar! İlk başta her şey yolunda gitse de Edu, sonunda hayatta nelerin gerçekten değerli olduğuna karar vermek zorunda kalır. 

Zamana dair evrensel ve özgün bir başyapıt! Üstelik sadece çocuklar için değil, büyümek istemeyen yetişkinler için de eğlenceli ve ilham verici!
17,60 ₺ KDV Dahil
22,00 ₺ KDV Dahil
Küçük çocuklar için hazırlanan İlk Hazinem dizisindeki kitaplar, onların yaşadıkları dünyayı, çevrelerindeki nesne ve olayları daha doğru bir şekilde algılamalarını sağlayacak temel bilgiler içeriyor. Makineler, müzik aletleri, yavru hayvanlar, bitkiler, kuşlar, hava olayları ve daha pek çok konu hakkında ilginç bilgiler içeren bu dizi sayesinde, çocuklar akıllarına gelen pek çok sorunun yanıtını kolayca bulacaklar. 
Renkli ve ilgi çekici çizimlerle zenginleştirilen bu kitaplar, çocukların yeni bilgiler edinmesini ve öğrenmenin keyfine varmasını sağlayacak.
7,12 ₺ KDV Dahil
8,90 ₺ KDV Dahil
Küçük çocuklar için hazırlanan İlk Hazinem dizisindeki kitaplar, onların yaşadıkları dünyayı, çevrelerindeki nesne ve olayları daha doğru bir şekilde algılamalarını sağlayacak temel bilgiler içeriyor. Makineler, müzik aletleri, yavru hayvanlar, bitkiler, kuşlar, hava olayları ve daha pek çok konu hakkında ilginç bilgiler içeren bu dizi sayesinde, çocuklar akıllarına gelen pek çok sorunun yanıtını kolayca bulacaklar. 
Renkli ve ilgi çekici çizimlerle zenginleştirilen bu kitaplar, çocukların yeni bilgiler edinmesini ve öğrenmenin keyfine varmasını sağlayacak.
7,12 ₺ KDV Dahil
8,90 ₺ KDV Dahil
Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupêry tarafından 1943 yılında yazılan Küçük Prens, dünyanın en çok satan ve okunan kitaplarından biridir. 

Bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasının anlatıldığı kitap, uçağıyla çöle düşen pilotun, B612 astreoidinden gelen Küçük Prens’le tanışmasıyla başlar. 

İlerleyen bölümlerde Küçük Prens’in yaptığı gezilerde gördüğü yetişkinlerin eleştirisi yapılır. Otorite tutkunu bir kral, kendini beğenmiş bir sanatçı, umutsuz bir sarhoş, sahip olma hevesinde bir işadamı, sorgulamaksızın görev düşkünü bir fenerci, kimin için bilim yaptığını unutan bir bilim adamı. Son durak da dünyadır ve burada görünüşleriyle değer kazandığını sanan insanlarla karşılaşır. Her yerden mutsuz ayrılan Küçük Prens yaşadığı hayal kırıklığını ardında bırakarak bir gün pilottan ayrılıp gider…
3,75 ₺ KDV Dahil
5,00 ₺ KDV Dahil

Çocuklar İçin Satrançta Taş Alışverişi kitabı ile “doğru taş alışverişi”ni her yönüyle incelemenin yanı sıra, bu gibi konumlarda nasıl düşünülmesi gerektiğini öğretmek,yanlışları ve eksikleri düzeltebilmek, satranç literatürüne bu konuda katkıda bulunmak da amaçlanmıştır.

Hesaplama yapabilmenin taktik temalardan bağımsız olarak incelendiği bu kitapta,

taş alışları ile hesaplama yöntemi örneklerle ve uygulanabilir bir sistem anlayışıyla anlatılmaktadır. Kitapta yer alan ve yedi bölümde incelenen konular şu şekilde sıralanmaktadır: Boştaki taşı bulmak Taşların değerinin farkına vararak taş alışını yapmak Kalite kazancı Saldıran ve savunma yapan taşları sayabilmek .Tehdide dikkat ederek taş alışı hamlesini yapabilmek Tempoyla taş alışını hesaplayabilmek . Doğru taşla alış yapabilmek. Bu konuların her birinin sonunda, hesap yapmayı geliştirici toplam 300 adet alıştırma yer almaktadır.

14,40 ₺ KDV Dahil
18,00 ₺ KDV Dahil
Yalnız ve çekingen bir çocuğun bu¨yu¨lu¨ bir masalı... Ku¨nu¨f, Mumi Vadisi’nin neşeli sakinlerini izlerken, ne aralarına karışacak kadar cesur ne de arkadaş edinecek kadar konuşkandır. 

Ama herkesi kabuğundan çıkaracak biri vardır bu du¨nyada. Ku¨nu¨f de kendini teselli edecek birini ararken karşısına yardıma ihtiyaç duyan bir arkadaş çıkarmıştır hayat...
9,60 ₺ KDV Dahil
12,00 ₺ KDV Dahil
Zachary Black, Sid’den üç yaş büyük ve on iki santim uzun. Üstelik sivri dişli bir yılandan bile daha zalim. Ve şimdi Sid’in saatlerce üzerinde çalıştığı çizgi roman zorba Zachary Black’in elinde. 
Sid çizgi romanına kavuşmak istiyorsa onunla bilek güreşine tutuşmak zorunda. Neyse ki Sid’in komşusu Namıdiğer Kudretli Profesör İskeletron, Zachary’ye karşı kazanma şansını hesapladı: Onda bir! Bu yüzden bir Zaman Çırpıcı icat ettiler. Böylece Sid şansını on kez deneyebilecek. Ancak işler yolunda gitmedi ve ikili, Sid’in kız kardeşi Wendy’yle birlikte kendilerini Moğol İmparatorluğu’nda buldu. 
Sid, Wendy ve Namıdiğer Kudretli Profesör İskeletron! Dünyayı kurtarabilecekler mi yoksa bildiğimiz haliyle yaşam bir daha geri dönmemek üzere yok mu olacak?
11,20 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
ilenin küçük köpeği, iyi olmak için çok çabalıyor. Herkes onu çok seviyor olmalı! Ama ufak dostumuzun tam olarak anlayamadığı bir şey var…
12,00 ₺ KDV Dahil
16,00 ₺ KDV Dahil
Annelerin de babalar gibi kusursuz olmama, bisikletleri tamir etme, işlerini sevme, ister tuvalette ister başka yerde rahat rahat bir şeyler okuyabilme, hayatlarının gidişatını değiştirme ve aşkı kimle isterlerse onunla, diledikleri gibi yaşama hakkı vardır. 

Uluslararası Af Örgütü, kabul görmüş basmakalıp fikirleri yıkıp geçen bu “bildirge”yi destekliyor. Şiddetin temelini oluşturan basmakalıp fikirler ve ayrımcılıkla küçük yaşlardan itibaren mücadele edilmesi gerektiğini mizahi bir dille anlatan bu kitap, kız erkek ayırmaksızın herkes arasında eşitliğe saygının önemini hatırlatıyor. Élisabeth Brami’den, çocuk, genç, yetişkin her bireyi düşündürecek, eğlendirecek ve gülümsetecek bir kitap daha!
6,40 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
Aile Bir Arada Maşa ile Koca Ayı’nın yaşadığı ormanlar karla kaplanınca ne olur? Maşa çılgınca sevinir, Koca Ayı ise yataktan bile kalkmaz istemez. Ama Koca Ayı’nın davetsiz bir misafiri var. Kutuplarda yaşayan Penguen ansızın ziyarete geldi! Haydi, şamataya hazırlan! Süper Kahraman Maşa her zaman bir süper kahraman olmayı hayal eder, ama bu öyküde süper kahramanlığın hiç de kolay olmadığını öğreniyor. 
Kurtarılmayı istemeyen birini kurtarmak mümkün mü? 
Bir süper kahraman olarak Maşa görevini 
tam anlamı ile yerine getirebilecek mi? 
Eğlenceli öyküleri oku ve maceraya ortak ol.
9,75 ₺ KDV Dahil
13,00 ₺ KDV Dahil
Bu ilk Minecraft romanında gizemli ormanlarla, saklı yer altı tünelleriyle, saldırgan yaratıklarla ve en önemlisi, cesaret ve yaratıcılıkla dolu Minecraft dünyasına dalmaya hazır ol. Dünya çapında çok satan Zombi Savaşı (World War Z) kitabının yazarı MaxBrooks seni Minecraft sahiline vuran bir kazazedenin muhteşem serüvenine davet ediyor. Tehlikeli bir deniz kazasının ardından tek kurtuluş yolu, esrarengiz bir sahile çıkmaktır. Ama burası da neresi? Ayrıca, neden her şey bloklardan oluşuyor? Tüm soruları cevaplamaya vakit yok. Hava kararıyor! Hayatta kalabilmek için bu yeni ve tuhaf dünyayı keşfetmek, adanın gizemlerini çözmek gerekiyor.
17,60 ₺ KDV Dahil
22,00 ₺ KDV Dahil
Bu eğlenceli kitapta, vahşi ormanlarda gezintiye çıkarak pek çok muhteşem dinozorla karşılaşacaksınız. Dinozorlara meraklı küçükler kitaptaki oyunlar, bilmeceler, oyun kartları ve 250’den fazla çıkartma sayesinde eğlenceli uzun saatler geçirecekler.
12,00 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Acil durum! Elif’in anaokulunda bit alarmı verildi! Elif’in sürekli kafasını kaşıması öğretmeninin gözünden kaçmadı. Üstelik bazı arkadaşları da aynı durumdaydı. Öğretmen hemen velilere haber vererek neler yapılması gerektiğini anlatan bir mektup gönderdi. Çok geçmeden bit avı başarıyla sonuçlandı. Ancak tehlike devam edebilirdi!
6,40 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil

“Zaman nedir?”, “Kimin arkadaşınız olduğunu nasıl anlarsınız?”, “Beş yıl önceki sizle şimdiki siz aynı kişi misiniz?”, “Mantıklı bir şey aynı zamanda anlamsız olabilir mi?” Bunlara benzer soruların cevaplarını merak ediyorsanız filozof olma yoluna girmiş sayılırsınız!

 

Çocuklar İçin Felsefe, 10 yaş üzeri genç insanlara felsefenin harikalar diyarını tanıtmayı amaçlıyor. Kitapta yer alan, Değerler, Bilgi, Gerçek ve Sorgulayıcı Düşünme başlıkları altındaki kırk soru; çocukları, Antik Yunan Çağı’ndan günümüze filozofların üzerinde çalıştığı sorular hakkında düşünmeye çağırıyor.

 

Her bir soru, çocukların felsefi içerikleri ve kavramları anlaması ve aynı zamanda sıkılmadan iyi vakit geçirmesi için eğlenceli etkinlikler içeriyor.

 

Yıllardır çocuklara felsefe öğreten, üniversitelerde felsefe eğitimi veren bir akademisyen tarafından yazılmış olan bu kitap, çocukların kendi başlarına ya da öğretmenleri eşliğinde sınıfta kullanmaları için tasarlanmıştır.

Her soru için öğretmenlere ipuçları veren bu kitapta, felsefe konusunda yazılı kaynakları da bulabilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

22,50 ₺ KDV Dahil
30,00 ₺ KDV Dahil
Hiçbir şeyden korkmam diyenlerden misin? Çok iddialısın, çok. Çünkü senin de benim korkularıma benzer korkuların olabilir. Bunun için utanmana hiç gerek yok. Birimiz karanlıktan korkabilir, birimiz örümcekten, birimiz de kapı gıcırtısından. Önemli olan nedir, biliyor musun? Korkularınla yüzleşebilmek. 

Yaşadığım birbirinden farklı maceralarda korkularımla yüzleştim. Anladım ki insan daha çok, bilmediğinden korkarmış. Evet, çok heyecanlandım, çok endişelendim ve komik hayaller gördüm. Ama her defasında cesur davrandım. Azimle korkularımın üstüne yürüdüm. Başarılı oldum mu dersin? Bu sorunun cevabı, benim ilk heyecanlarım ve korkularımla yüzleşme maceralarımda saklı.
14,00 ₺ KDV Dahil
17,50 ₺ KDV Dahil
Masallar kitapla tanışmanın ilk adımıdır. Henüz okumayı bile bilmedikleri çağlarda çocuklarımıza okuduğumuz ya da anlattığımız masallarla onları dil dünyamızın zengin renkleriyle tanıştırır, masallar aracılığıyla onlara dünyadan söz eder, yaşamı sevdirmek isteriz. ‘İncir Kokulu Masallar’ adlı kitabımızı, çocuklarımızı hayata hazırlarken; kitapları ve okumayı daha da sevmeleri için kokulu olarak hazırladık, miniklerimizin seveceğini düşündüğümüz keçe ayraçlarla süsledik… İyi eğlenceler!
15,00 ₺ KDV Dahil
20,00 ₺ KDV Dahil
Kümese yeni bir civciv geldi ve her şey değişti! 
Gıdaklıgil ailesinde yepyeni bir heyecan var: “Küçük bir yumurta!” 
Yalnız kümesin ağabey civcivi Gıdık bu işten çok da memnun değil gibi… 
Yarışı Yavaşlar Kazanır kitabının yazarı Hatice Kübra Tongar’dan kardeş kıskançlığıyla ilgili sıcacık bir masal… 
Kümeslerin az biraz kıskanç civcivlerine kocaman bir öpücükle…
12,80 ₺ KDV Dahil
16,00 ₺ KDV Dahil
Evvel zaman içinde kalbur saman içinde biri bir masal anlatmış. Sonra bir başkası, sonra bir başkası daha… Kelimelerle yaratılan bu sihirli dünyaların sıradışı bir gücü var; diyar diyar gezip insanların kalbine dokunmak. 
Toprak Ana Masalları’nın başrolünde bugün artık tehlike altında olan güzel dünyamız yer alıyor. Dünyanın farklı köşelerinde anlatılan bu masalların her biri, kadim bir öğreti taşıyor. Amazon Yerlilerinden ormandaki yangını söndürmek için çabalayan minicik bir kuşun öyküsünü dinlerken, bir Hint masalından doğanın dengesine müdahale etmememiz gerektiğini öğreniyoruz. Masallara inanan bir çocuğun azmiyle çiçek bahçesine dönen çorak toprakların hikâyesini ise Avustralya Aborijinleri anlatıyor bizlere… 
Bu dokuz masalda Toprak Ana gökyüzüne, toprağa, denize ve hayvanlara saygı duymamız gerektiğini fısıldıyor kulağımıza."
17,00 ₺ KDV Dahil
20,00 ₺ KDV Dahil
TUHAF CANAVAR CANCAN 

AĞAÇ KÂĞIT OLUR,  
KÂĞIT SAYFA OLUR,  
SAYFA KİTAP OLUR,  
KİTAP HİKÂYE OLUR,  
HİKÂYE MUTLULUK OLUR! 

Evet! Bay Canvar ile buruş buruş çirkin eşinin mini minnacık bir ucubecanavarcıkları doğmuştu! Vay canına! “Gerçekten” bir ucubeydi bu!  
Teni, olgun bir şeftali gibi pespembe ve kadifemsiydi! Kafası top gibi yusyuvarlak, yüzü gayet düzgün ve kusursuzdu. Gözleri, ağustos ayında dağ başındaki gökyüzü gibi masmavi, pırıl pırıl parlıyordu.  Bu gerçekten çok korkunçtu!Canavaryum bu haberle çalkalanmaya başladı!
8,00 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil

“HAY PEYNİRSİZ PEYNİRLER AŞKINA... 
NEDEN, NASIL, NİÇİN ÇIKTIM BU YOLCULUĞA?” 

Bütün dünyada milyonlarca meraklısı olan Geronimo Stilton 
kitapları sizi sırlarla dolu, soluk soluğaokuyacağınız maceralara götürmeye devam ediyor.Peki bu sefer, Geronimo Stilton ve akrabalarıyla çokuzak çağlara, piramitleri, firavunları keşfetmeyeAntik Mısır’a gitmeye hazır mısınız?Gizemli piramitler, Sfenksler, tüyleri diken diken edentimsahlar, bitmek bilmeyen çöl yürüyüşleri,bilmeceler, yeni dostlar.... 
Çok farekulade olacak dostlarım, size kemirgen sözü!

12,00 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Minik parmaklar için tasarlanmış 
büyük çıkartmalar!
14,00 ₺ KDV Dahil
17,50 ₺ KDV Dahil
Minik parmaklar için tasarlanmış 
büyük çıkartmalar!
14,00 ₺ KDV Dahil
17,50 ₺ KDV Dahil
Hey sen!Evetevet, sana sesleniyorum dostum!Kafam çok karıştı.Bana yardım eder misin?Eğer yardım etmezsen masallarım yarım kalacak. 
Kokarca arkadaş bulamayacak. 
Siyah kuzu yalnız kalacak. 
Kavunlar büyüyüp ballanamayacak. 
Brokoli çocukları hastalıklardan koruyamayacak. 
Tavşancık mutlu olamayacak. 
Kırmızı ne kadar güzel bir renk olduğunu fark edemeyecek. 
Ateşböceği Kıvılcım cesur olmayı öğrenemeyecek. 
Mızıkçı keçi hatasını anlayamayacak. 
Şakacı çekirge arkadaşlarına kendini affettiremeyecek. 
Mevsimler çocukları mutlu edemeyecek. 
Çünkü bu masallar senin kararınla sona erecek. 
Haydi, önce bir oku bakalım.Sonra sen ne dersen o olsun.Masallar istediğin gibi bitsin!
22,50 ₺ KDV Dahil
30,00 ₺ KDV Dahil
7’den 70’e herkesin sevgilisi Cédric, birbirinden tatlı ve eğlenceli maceralarıyla karşımızda! 
Toplam 30 kitaptan oluşan dizinin tamamı Alfa Yayınlarında! 
Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin tarafından yazılmış ve Laudec tarafından resmedilmiş serinin ilk dokuz kitabı raflarda yerlerini aldı! 
“8 yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok güzel.”
10,00 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
Antoine De Saint-Exupéry nin ölümsüz eseri Küçük Prens’ten 0-5 yaş algısına uygun şekilde uyarlamaya çalıştığımız 4 kitaptan oluşan bu sesli kitap serisinde, çocuklarımızın Küçük Prens ve değerleriyle okul öncesi dönemlerinde tanışmalarını amaçladık. 
Serinin bu kitabında ‘’Yeteneklerimizin farkına varmamızın önemini ‘’ rengarenk çizimlerle , tiyatro ve sinema sanatçısı Begüm Akkaya tarafından seslendirilen naif bir hikayeyle ve Smart-teach yayınevi çocuk korosu tarafından seslendirilen özgün bir çocuk şarkısıyla; ‘’ Küçük Prens – Resim Çiziyorum ‘’ adlı sesli kitabımızda anlatmaya çalıştık. 
Uyarlama Metinler Pınar Ulaş Akdaş ile Sinema ve Tiyatro sanatçısı Musab Ekici tarafından kaleme alınmıştır.Bu kitapla çocuğunuz; küçük yaşta kitap okumayı sevmeyi - kullanmayı, sesler ve resimler arasında mantıklı bağlar kurmayı öğrenecek ve drama yeteneğini ilerletecektir. Kitaptaki öykü, sayfa sayfa elektronik boarda sesli olarak kaydedilmiştir , çocuğunuz doğru butonları izleyerek kitabı sesli olarak dinleyebilir.
27,92 ₺ KDV Dahil
34,90 ₺ KDV Dahil
Antoine De Saint-Exupéry nin ölümsüz eseri Küçük Prens’ten 0-5 yaş algısına uygun şekilde uyarlamaya çalıştığımız 4 kitaptan oluşan bu sesli kitap serisinde, çocuklarımızın Küçük Prens ve değerleriyle okul öncesi dönemlerinde tanışmalarını amaçladık. 
Serinin bu kitabında ‘’Sevginin ve Emek Vermenin Önemini’’ rengarenk çizimlerle , tiyatro ve sinema sanatçısı Begüm Akkaya tarafından seslendirilen naif bir hikayeyle ve Smart-teach yayınevi çocuk korosu tarafından seslendirilen özgün bir çocuk şarkısıyla; ‘’ Küçük Prens ve Gül Goncası ‘’ adlı sesli kitabımızda anlatmaya çalıştık. 
Uyarlama Metinler Pınar Ulaş Akdaş ile Sinema ve Tiyatro sanatçısı Musab Ekici tarafından kaleme alınmıştır.Bu kitapla çocuğunuz; küçük yaşta kitap okumayı sevmeyi - kullanmayı, sesler ve resimler arasında mantıklı bağlar kurmayı öğrenecek ve drama yeteneğini ilerletecektir. Kitaptaki öykü, sayfa sayfa elektronik boarda sesli olarak kaydedilmiştir , çocuğunuz doğru butonları izleyerek kitabı sesli olarak dinleyebilir.
27,92 ₺ KDV Dahil
34,90 ₺ KDV Dahil
Antoine De Saint-Exupéry nin ölümsüz eseri Küçük Prens’ten 0-5 yaş algısına uygun şekilde uyarlamaya çalıştığımız 4 kitaptan oluşan bu sesli kitap serisinde, çocuklarımızın Küçük Prens ve değerleriyle okul öncesi dönemlerinde tanışmalarını amaçladık. 
Serinin bu kitabında ‘’Yapılan iyiliklerin karşılıksız kalmayacağını ‘’ rengarenk çizimlerle , tiyatro ve sinema sanatçısı Begüm Akkaya tarafından seslendirilen naif bir hikayeyle ve Smart-teach yayınevi çocuk korosu tarafından seslendirilen özgün bir çocuk şarkısıyla; ‘’ Küçük Prens ve Minik Kuş ‘’ adlı sesli kitabımızda anlatmaya çalıştık. 
Uyarlama Metinler Pınar Ulaş Akdaş ile Sinema ve Tiyatro sanatçısı Musab Ekici tarafından kaleme alınmıştır.Bu kitapla çocuğunuz; küçük yaşta kitap okumayı sevmeyi - kullanmayı, sesler ve resimler arasında mantıklı bağlar kurmayı öğrenecek ve drama yeteneğini ilerletecektir. Kitaptaki öykü, sayfa sayfa elektronik boarda sesli olarak kaydedilmiştir , çocuğunuz doğru butonları izleyerek kitabı sesli olarak dinleyebilir.
27,92 ₺ KDV Dahil
34,90 ₺ KDV Dahil
Antoine De Saint-Exupéry nin ölümsüz eseri Küçük Prens’ten 0-5 yaş algısına uygun şekilde uyarlamaya çalıştığımız 4 kitaptan oluşan bu sesli kitap serisinde, çocuklarımızın Küçük Prens ve değerleriyle okul öncesi dönemlerinde tanışmalarını amaçladık. 
Serinin bu kitabında ‘’Arkadaşlığın ve Paylaşmanın Önemini’’ rengarenk çizimlerle , tiyatro ve sinema sanatçısı Begüm Akkaya tarafından seslendirilen naif bir hikayeyle ve Smart-teach yayınevi çocuk korosu tarafından seslendirilen özgün bir çocuk şarkısıyla; ‘’ Küçük Prens ve Sevimli Tilki ‘’ adlı sesli kitabımızda anlatmaya çalıştık. 
Uyarlama Metinler Pınar Ulaş Akdaş ile Sinema ve Tiyatro sanatçısı Musab Ekici tarafından kaleme alınmıştır.Bu kitapla çocuğunuz; küçük yaşta kitap okumayı sevmeyi - kullanmayı, sesler ve resimler arasında mantıklı bağlar kurmayı öğrenecek ve drama yeteneğini ilerletecektir. Kitaptaki öykü, sayfa sayfa elektronik boarda sesli olarak kaydedilmiştir , çocuğunuz doğru butonları izleyerek kitabı sesli olarak dinleyebilir.
27,92 ₺ KDV Dahil
34,90 ₺ KDV Dahil
7’den 70’e herkesin sevgilisi Cédric, birbirinden tatlı ve eğlenceli maceralarıyla karşımızda! 
Toplam 30 kitaptan oluşan dizinin tamamı Alfa Yayınlarında! 
Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin tarafından yazılmış ve Laudec tarafından resmedilmiş serinin ilk dokuz kitabı raflarda yerlerini aldı!  
“8 yaşındaysanız ve aşıksanız hayat çok güzel.”
10,00 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
Eliz, biraz ürkek, biraz da titiz bir yaşlı hanım. Yalnız yaşadığı evini her gün temizler, hep düzenli tutar. Pek dışarı çıkmaz, evine çok misafir de gelmez… 

Ama günlerden bir gün, tuhaf bir şey, pencereden uçup Eliz’in evine giriverir. Ertesi gün daha da tuhaf bir şey olur ve kapı çalınır. Eliz’in açtığı kapıdan alışkın olduğu her şeyi değiştirecek bir misafir girer hayatına… 

“Muhteşem ve yaratıcı bir hikâye!” - Leipzig Reading Compass Jürisi 

2017 Troisdorf Resimli Kitap Ödülü 

2015 Yılının “Dikkat Çeken” Kitabı, Leselotse Okuma Listesi 

2015 Leipzig Reading Compass 

2015 Nimmerland Resimli Kitap Ödülü
24,00 ₺ KDV Dahil
32,00 ₺ KDV Dahil
Eğlenceli Domino Oyunu, çocuğunuzun dikkatini güçlendirirken, zihinsel algısını ve el-göz koordinasyonunu geliştirecek.
31,92 ₺ KDV Dahil
39,90 ₺ KDV Dahil
Eğlenceli hafıza kartlarından oluşan Eşleştirme Oyunu, çocukların zihinsel algısını geliştirirken, hafıza ve dikkat gelişimini de destekleyecek.
47,92 ₺ KDV Dahil
59,90 ₺ KDV Dahil

Mikrop nedir ?

 

Mikroplar nerede yaşar, nasıl ürer ve yayılırlar ?

 

Mikropların dünyasına yakından bakmanın tam zamanı…

15,00 ₺ KDV Dahil
20,00 ₺ KDV Dahil
Çılgın aile Renkgiller kolları bu kez çocuklar için sıvadı! 
Renk Rock Grubu çocuklar yararına bir turne organize etmek istediğinde, 
Yaprak Hanım, Lila, Uzay, Uçan Kanat, Pati ve Kontes’in de yardımlarıyla bir rota belirliyor. 
Türkiye’nin birbirinden güzel noktalarında konser verecek, 
üstelik de bu yerlere farklı araçlarla gidecekler. 
Siz de onlara eşlik etmek ister misiniz? 
Hepsi çocuklar için!
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Kara Büyücü Malvel, Tom’un Seraf diyarını kurtarmasını önlemek için yeni bir canavar yarattı! 
Su Kralı Sivri Yüzgeç, Tom’un şimdiye dek karşılaştığı en güçlü canavarlardan biri. 
Yoksa bu, Tom’un son macerası mı olacak?
6,75 ₺ KDV Dahil
9,00 ₺ KDV Dahil
Ada en sevdiği müzik grubu Vatozlar’ı göreceği için çok heyecanlıydı. 
Vatozlar, sınıf arkadaşı İnci’nin doğum günü partisinde 
şarkı söyleyeceklerdi ve Neptün Akademisi’ndeki herkes 
partiye davetliydi. Ada’nın en yakın arkadaşı Sedef dışında. 
Ada, Vatozlar grubunu görmeyi çok istiyordu ama 
arkadaşı olmadan nasıl gidebilirdi ki? 
Acaba İnci’yi, Sedef’i çağırması konusunda ikna edebilir miydi? 
Ya da bir plan yaparak Sedef’in partiye katılmasını sağlayabilirdi…
5,63 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
Kızlar, bu kitaba bayılacak! 

Prenses İnci ve kız kardeşleriyle tanışmaya ne dersiniz? 

Yaratıcı ve interaktif bir eğlence sizi bekliyor! 

Etkinlikler, bulmacalar, yeniden kullanabileceğiniz 50 renkli çıkartma ve daha neler neler! 

Çocuğunuz, İnci’nin kral babası ve tavşanı Ponpon’la macerasını okurken 
hem eğlenecek hem de öğrenecek.
4,88 ₺ KDV Dahil
6,50 ₺ KDV Dahil
Kızlar, bu kitaba bayılacak! 
Prenses İnci ve kız kardeşleriyle tanışmaya ne dersiniz? 
Yaratıcı ve interaktif bir eğlence sizi bekliyor! 
Etkinlikler, bulmacalar, yeniden kullanabileceğiniz 50 renkli çıkartma ve daha neler neler! 
Çocuğunuz, İnci’nin kral babası ve tavşanı Ponpon’la macerasını okurken 
hem eğlenecek hem de öğrenecek.
4,88 ₺ KDV Dahil
6,50 ₺ KDV Dahil
O gün büyük gündü… Atlas, okuldan eve döner dönmez, karnını doyurdu ve koşarak parka gitti. Türkçe dersinde yardımlaşma konusunu işlerlerken aklına bir ? kir gelmişti. Şimdi bunu arkadaşlarıyla paylaşma ve Mutlu Çocuklar Takımı’nın bir araya gelme zamanıydı! 

Atlas’ın Dünyası serisinin ilk kitabı, dostluk, sevgi ve işbirliği temalarını eğlenceli bir dille işliyor.
10,00 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
Eski çağlardan beri insanlar evrenin sırlarını açığa çıkarmaya çalıştı. 
Bilimdeki inanılmaz gelişmeler sayesinde bu sırların birçoğu 
birer birer çözüldü. Evren bizim için artık bir hayaller dünyası değil. 
Neden? Evren sizi büyüleyici ve şahane bir uzay yolculuğuna çıkaracak. 
Bu hikâyenin kahramanları Omji ve Gomji ile birlikte evrenin 
sırlarının içine dalacaksınız. Evren hakkında bilgi edinip onun 
muhteşem düzenini göreceksiniz.
31,20 ₺ KDV Dahil
39,00 ₺ KDV Dahil
Denizin altında pırıl pırıl parıldayan maceralar! 

Sedef’in Neptün Akademisi’ndeki ilk günüydü ve öyle gergindi ki 
başından kuyruğuna kadar titriyordu. Neyse ki yanında en yakın arkadaşı Ada vardı. 
Sedef ve Ada, öğlen yemeği sırasında, asık suratlı Bay Bulut’u 
güldürebilmek için komiklikler yaptılar. 
Okuldan sonra da okul takımlarının seçmelerine girmeye karar verdiler. 
Fakat aynı sınıftaki kendini beğenmiş İnci, iki arkadaşın arasına girdi ve 
onların tartışıp birbirlerine küsmelerine neden oldu. 
Sedef, bir daha Ada ile arkadaş olup olamayacaklarını merak ediyordu…
5,63 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
Benzemez Kimse Bana serisini sadece alınganlar, dağınıklar, kararsızlar ve endişeliler değil, herkes sevecek.
24,00 ₺ KDV Dahil
30,00 ₺ KDV Dahil

“Cevizler düşer, kuşlar uçar. İyi ki tersi doğru değil. Yoksa bir cevize yem olabilirdim.” “Peki ya insanlar?” “Küçük odalarda oturup düşünürler,” dedi Roko. Nisa’nın suratının iyice asıldığını görünce gönülsüzce ekledi: “Bazen de zeplinler, uçaklar ve birtakım başka şeyler icat ederler. İnsanlar böyledir.”
Sekiz yaşındaki Nisa ile bir gün pencerede beliriveren sıra dışı arkadaşı Roko’dan kâh peynir simit kâh reçelli ekmek eşliğinde samimi ve eğlenceli sohbetler. Başka bir deyişle rüyalar, aynalar, kurallar, mutluluk ve sonsuzluk üzerine felsefi gündüz düşleri…

 

12,00 ₺ KDV Dahil
16,00 ₺ KDV Dahil
ÇIKARTMALI EĞLENCE dizisindeki birbirinden eğlenceli kitaplarla okuma keyfinin tadını çıkarmaya başla. Renkli çıkartmalarını yapıştır ve en sevdiğin kahramanların maceralarına katıl!
8,40 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
Ormanda yaşayan hayvanlarla afacan Maşa birlikte oyun oynamayı çok sever. Hepsi eski sirk yıldızı Koca Ayı’nın kulübesinde buluşurlar. Maşa ve Koca Ayı’nın arkadaş çevresinde kurtlar, tavşan, sincap, kirpi, köpek, keçi ve daha birçok orman canlısı bulunur. Onlar oyun oynamaya her an hazırlar. Bu ormanda seni de bol bol sevgi, ilgi, kahkaha ve kucaklama bekliyor! Haydi, Maşa ve Koca Ayı’nın bir gününün nasıl geçtiğini ve kimlerle oynadığını öğren. Noktaları birleştir, resimleri boya, Maşa ile Koca Ayı’nın eski ve yeni arkadaşlarını tanı. Tüm zamanların en enerjik, en coşkulu ve en neşeli afacanı, seni birlikte eğlenmeye çağırıyor! Kalemlerinle boyalarını hazırla! Keyifli saatlerin tadını çıkarmaya başla…
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
Bu kitabı okumaya başladığınızda, kendinizi Bruno adında dokuz yaşında bir çocukla yolculuğa çıkmış bulacaksınız (ama bu kitap dokuz yaşındakiler için değil, her yaş grubunun okuması gereken bir kitap). Ve er geç kendinizi Bruno ile birlikte bir tel örgüde bulacaksınız. Umarız, hayatınız boyunca böyle bir tel örgünün öbür ucuna geçmek zorunda kalmazsınız.

"Derinden etkileyen, çok güzel ve tane tane kaleme alınmış" 
Wall Street Journal

"Heyecan verici ve sarsıcı" 
USA Today

"Olağanüstü bir kitap!" 
Irish Examiner

"Arkadaşlık ve savaşın korkunçluğunu işleyen olağanüstü bir roman." 
Irish Independent

"Derinden etkileyen, çok güzel ve tane tane kaleme alınmış." 
Wall Street Journal

"Heyecan verici ve sarsıcı!" 
USA Today

"Olağanüstü bir kitap!" 
Irish Examiner

"Arkadaşlık ve savaşın korkunçluğunu işleyen olağanüstü bir roman!" 
Irish Independent

"Kesinlikle çok iyi yazılmış, dokunaklı bir öykü. Okuduklarım çok çok uzun süre aklımdan çıkmayacak!"
The Star

"Yazar, kitap boyunca okurun hep bir adım önündeki konumunu korurken, öldürücü darbeyi son sayfalarda indiriyor."
The Independent
(Tanıtım Bülteninden)
14,40 ₺ KDV Dahil
24,00 ₺ KDV Dahil

Yeni bir arkadaşla tanışmak ister misin? En yakın arkadaşın sana küserse onun gönlünü almak için ne yaparsın? Sınıf başkanlığı seçimine katılıp kıyasıya yarışmaya ne dersin? Dilimizin zenginliği olan deyimlerimizle süslenmiş bu kitaptaki öyküleri okurken arkadaşlık, doğruluk, kararlılık, azim ve başarı gibi birçok güzellikle buluşacaksın.

5,60 ₺ KDV Dahil
7,00 ₺ KDV Dahil
-ÇİZMELİ KEDİ 
-FARELİ KÖYÜN KAVALCISI 
-GÜZEL VE ÇİRKİN 
-KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ 
-KÜL KEDİSİ 
-PAMUK PRENSES 
-ÇİRKİN ÖRDEK YAVRUSU 
-PETER PAN 
-PİNOKYA 
-UYUYAN GÜZEL
62,30 ₺ KDV Dahil
89,00 ₺ KDV Dahil
-AĞUSTOS BÖCEĞİ VE KARINCA 
-ARI VE GÜVERCİN 
-ASLAN VE SİVRİSİNEK 
-KAPLUMBAĞA VE KARTAL 
HAYVANLARIN KONSERİ 
-ÖKÜZ OLMAK İSTEYEN KURBAĞA 
-ORMAN BİRLİĞİ 
-TARLA FARESİ İLE ŞEHİR FARESİ 
-TAVŞAN VE KAPLUMBAĞA 
-TİLKİ VE ÜZÜMLER
62,30 ₺ KDV Dahil
89,00 ₺ KDV Dahil
Çocuklar... Üzerlerine titrediğimiz, en değerli varlıklarımız... Onları erdemli, yüksek ahlaklı, değerlerimizi bilen ve sahip çıkanbireyler olarak yetiştirmek herkesin ortak amacı. Bunu da en önemli aracı masallar. işte "Bıcır Bıcır Masallar" Kitabı da buradan yola çıkarak hazırlandı. "Değerler Eğitimi"temel alınarak her masalda bir çok değer işlendi. Her masalın sonundaki "Okudum Anladım" çalışmaları ve "Değerler Etkinlikleri"ile değerler eğitimi etkin bir şekilde verilmiştir.
10,85 ₺ KDV Dahil
15,50 ₺ KDV Dahil
Çocuklar... Üzerlerine titrediğimiz, en değerli varlıklarımız... Komik duruma düşmemek, Kitap Okumak, izinsiz kimsenin eşyasını Karıştırmamak. İşte "Bıcırık Masallarımız" kitapları da buradan yola çıkarak hazırlandı. "değerler Eğitimi" temel alınarak her masalda bir çok değer işlendi.
10,85 ₺ KDV Dahil
15,50 ₺ KDV Dahil
Toplumumuzu bir arada tutan değerlerimizi yaşatmanın en iyi yolu, onları çocuklarımıza doğru ve uygun bir dille aktarabilmektir. Bunun da en önemli aracı şüphesiz ki masallarımız ve fıkralarımız...Bu kitapta, en kıymetli varlığımız olan çocuklarımıza öz kültürümüzün ayrılmaz parçası olan Karagöz ve Hacivat, veKeloğlan'dan masal ve fıkraları verilmektedir.Her masalın sonundaki "Okudum-Anladım", "Masal Özeti" ve "Sözlük" etkinlikleri ile değerlerin pekiştirilmesi amaçlanmıştır.
10,85 ₺ KDV Dahil
15,50 ₺ KDV Dahil
Tekir'den Masallar Değerler Eğitimi 
Masal okuyan çocuk; 
Bilgilenir, hayatı tanır, kendine güven duygusu geliştirir, başarma isteğine sahip olur, olumlu modellerle özdeşim kurar, problemler karşısında çözüm üretme yeteneğini ve hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını zenginleştirir, öğrenmeye karşı merakı artar, kendini ifade etme yeteneği kazanır. 
''Pamuk'tan Masallar'' adlı kitabımız çocuklara okumayı sevdirecek bir masal kitabı. Çocuklar; hem masal kahramanlarının gizemli dünyasından maceradan maceraya koşacak hem de masallar yoluyla dramatize edilen ahlaki değerleri öğrenecekler. 
''Değerler Eğitimi''ni temel aldığımız kitabımızda, her masalda birden fazla değer işlendi. ''Değerler Eğitimi''nde sadece masalların anlatımıyla sınırlı kalınmadı. '' Okudum-Anladım'' çalışmaları ile değerler kalıcı hale getirildi. 

- Yalan Söylememek 
- Nezaketli Olmak 
- Kıskançlık Yapmamak 
- Merhametli Olmak 
- Sabırlı Olmak 
- Alay Etmemek 
- Saygılı Olmak 
- Adaletli Olmak
10,85 ₺ KDV Dahil
15,50 ₺ KDV Dahil
En sevdiğiniz Hanna-Barbera kahramanlarının zıpırlıklarını değerini hiç yitirmiyor. Scooy Doo, Tom ve Jerry, Ayı Yogi, Çakmaktaş Ailesi ve diğerleri, maceralarıyla animasyon tarihine klasikler kazandırmaya devam ederken minik okurlarından heyecanlı bir ilgi, büyüklerinden ise tanıdık olmanın verdiği bir sempati görüyor. Elinizdeki koleksiyonda, hiç eskimeyen kahramanlarımızın klasikleşmiş hikayelerini okuyup ailece çok eğleneceksiniz!
23,20 ₺ KDV Dahil
29,00 ₺ KDV Dahil

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Elif binicilik derslerine başladığında, at binmenin çok da kolay olmadığını anladı. Atın üzerinde dimdik durabilmek, onu sağa sola doğru yönlendirmek ve bakımını üstlenmek zor işti doğrusu. Ama atları çok seven Elif, kısa sürede bunların hepsini başardı ve dünyanın en tatlı midillisi Benekli ile arkadaş oldu.

6,40 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil

Kayalıklara, mercanlara ve buz gibiokyanuslara dalalım! Gizlenmiş hayvanlarlave eğlenceli bilgilerle dolu, oynatılabilirsayfalarıyla İlk Keşifler, hayret verici doğalhayata büyülü bir başlangıçolanağı sunuyor..

14,40 ₺ KDV Dahil
18,00 ₺ KDV Dahil
Yalnızım, benzerlerim nerede! 
Koskoca ormanda kendisini yalnız mı yalnız hisseden bir hayvancık vardır. Çünkü ormanda yaşayan hiçbir hayvan ona benzememektedir. 
Benzerlerini aramak üzere yola çıktığında, bizim küçük hayvancığın başına neler gelir acaba? 
Doğan Kardeş’in “Daha Güzel Bir Dünya İçin” dizisinden çıkan Benzerimi Arıyorum, Gördünüz mü? kitabını Nursel Erdoğan yazdı, Seçil Çokan resimledi.
5,60 ₺ KDV Dahil
7,00 ₺ KDV Dahil
“Masal okunup bitirilince, unutulacak şey değil. Dinlenip geçilecek bir şey de değil. Masal çocuklar için güzel düşünme araçlarından biri. Bunun için de işi gücü bir yana bırakıp sizler için Kuzucuk’u yazmaya başladım. Yıllardan 1967’ydi. Yeni bitirebildim. Siz siz olun başladığınız işi bu denli geciktirmeyin. Hadi bakalım, güzel işler başarsın diye yaratılmış temiz parmaklarınızla çevirin sayfaları. Yalnız sizler için yazılmış bu masalları bir solukta bitirin.”
6,00 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
Eski bir sevgiliye aşk mektubu yazmak zordur.Zordur sevdanın sürdürdüğünü anlatmak,yıllarınızı ve günlerinizi paylaşmış olana.Bütün güzel sözler söylenmiş,bütün övgüler eskitilmiştir.Yenilerini bulmak kolay değildir o sözlerin. 
Sevgilim Madrid’e birkaç yıl aradan sonra yeniden kavuştuğum gün, sanki onu ilk kez görüyormuş gibiyidim.Hiç sahtekarlık yapmama gerek kalmadan, bol bol kayboldum.Bir güzel kentin kollarında kaybolmak hoştur inanın. 
MineG.Krıkkanat Paris ve Newyork kitaplarının ardından senelerce kaldığı Madrid’e dair anılarını anlatıyor.İspanya’nın tarihi , içinden geçtiği politik süreçler kadfar ateşli dansları ve boğa güreşi de sayfalarda yerini alıyor.
11,60 ₺ KDV Dahil
14,50 ₺ KDV Dahil

Bu konuşmak istemeyen bir papağanın hikayesi.Ve neden konuşmadığını kimse anlamıyor.Küçük Lina dışında kimse desek daha doğru olur.Ama onu da kimse dinlemiyor.

11,20 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
Osmanlı İmparatorluğu’nun yedinci padişahı Fatih Sultan Mehmed; İstanbul’u fethederek büyük bir rüyayı gerçekleştiren ve adını tüm dünyaya duyuran, 30 yıl boyunca yönettiği imparatorluğu askeri dehası sayesinde çok geniş sınırlara ulaştıran, bilime ve sanata önem veren büyük bir imparatordu. Tarihi Osmanlı minyatürlerinin ve renkli resimlerin yer aldığı, NationalGeographic Kids imzasını taşıyan bu kitapla Fatih Sultan Mehmed’i daha yakından tanıyacaksınız.
10,00 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
Osmanlı İmparatorluğu’nun onuncu padişahı, “Muhteşem Süleyman” olarak da bilinen Kanuni Sultan Süleyman; 46 yıl yönettiğiimparatorluğunu doğuya ve batıya yaptığı seferlerle çok geniş sınırlara ulaştıran, çıkardığı kanunlarla devlet yapısını sağlamlaştıran, şiire ve sanata önem veren büyük bir imparatordu. Tarihi Osmanlı minyatürlerinin ve renkli resimlerin yer aldığı, NationalGeographic Kids imzasını taşıyan bu kitapla Kanuni Sultan Süleyman’ı daha yakından tanıyacaksınız.
10,00 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
Resim çizmeyi seviyor musun ? 
Mesela KEDİ çizebilir misin? Evet mi? Ooo,nu harika! Peki ya uzun kulaklı TAVŞAN çizebilir misin? Yine mi evet! İşte bu da harika! Peki ZÜRAFA,PAPAĞAN,KARINCA çizebilir misin? Hayır mı? Hiç üzülme! Bu kitap sana onları ve daha bir çok sevimli hayvanın resmini çizmeyi öğretecek! 
Haydi o zaman,sıra sende ! Kalemini al,aşamaları takip et ve çizmeye başla!
12,00 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
Kurt adamlar sadece dolunay zamanı üç geceliğine kurda dönüşüyordu. Kurt Çocuğun insan tarafı, kurda dönüştüğünde neler olduğunu hatırlamadı. İlk kez on üç yaşında Kurt Çocuğa dönüşen Atılay, bu durumdan hiç hoşlanmadı. Fakat ister hoşlansın, ister hoşlanmasın, o günden sonra her dolunayda kılları ve pençeleri çıkıp, dişleri sivrileşmeye başladı. Yıl boyunca kasabadaki saldırılar artarak devam etti. Çocuklar kayboldu. Kasabalılar yaratığı avlamak yolunda başarısız teşebbüslerde bulundular. Saldırıların dehşet verici boyutlara ulaşması Kaymakamın da dikkatini çekince bölgeye profesyonel avcılar gönderildi. Avcılar bölgede yüzlerce kurt hakladıkları halde, kaybolan insanların ardı arkası kesilmedi...
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
13,52 ₺ KDV Dahil
16,90 ₺ KDV Dahil
13,52 ₺ KDV Dahil
16,90 ₺ KDV Dahil
20,00 ₺ KDV Dahil
25,00 ₺ KDV Dahil
Diyar, ailesinden önce ve tek başına gelmişti Amerika’dan. Ayvalık’taki tatile gitmek için ailesini beklerken anneannesi ona Ayvalık’tan gönderilmiş bir mektup verdi. Kendi adına yazılmış zarflı, pullu bir mektupla ilk kez karşılaşan Diyar hem heyecanlandı hem de şaşırdı. Çünkü mektup Yusuf adında, tanımadığı bir çocuktan geliyordu. Kimdi bu Yusuf? Ona niçin mektup yazmıştı? Diyar bu mektubu yanıtlamalı mıydı? Yanıtlayacaksa ne yazacaktı? Şimdiye dek hiç mektup yazmamıştı ki o!
8,00 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >