Her şey büyüyünce yazılımcı olmak isteyen Dorothy’nin, o ilginç gözlüğü takmasıyla başladı. Dijital bir fırtınaya yakalanan Dorothy, bir yazılım dünyası olan Ozcraft’a hapsoldu. Evine geri dönebilmesi için Zümrüt şehrinde yaşayan Oz’a ulaşmalı ve ondan geri dönüş yolunu öğrenmeliydi.

Birbirinden enteresan yol arkadaşları çıktı karşısına:

Kariyer bunalımında olan bir Korkuluk...

Şarjı bittiği için artık marangozluk yapamayan testere kollu Robot Adam...

Vahşi ve korkunç olmaktan sıkılan Aslan...

Dorothy’nin Oz’a ulaşması hiç kolay olmayacaktı.

Onu adım adım takip eden ve bu dünyaya girmesinden çok rahatsız olan büyük düşmanı crazy66’dan bir an önce kurtulmalıydı.

Yolda karşısına algoritmalar, fantastik hayvanlar, solucanlar ve hatta Truva Atı bile çıktı.

Eve geri dönebilmenin tek bir yolu vardı: Yazılımı öğrenmek!

Oz Yazılımcısı, kodlama mantığını merak eden 8 yaş ve üzerindeki herkese, modern zaman büyüsü de diyebileceğimiz yazılım dünyasını, dünyaca ünlü klasik Oz Büyücüsü’nün karakterleriyle anlatıyor. Fantastik ama mantıklı, büyülü ama gerçek bir maceraya hazır mısın?

₺27,20 KDV Dahil
₺34,00 KDV Dahil

Bir avuç insan... ve yaratık... birçoklarının kaderini belirleyecektir. Büyüzoolog Newt Scamander şehre yeni gelmiştir ve fazla kalmaya niyeti yoktur. Fakat Newt’ın sihirli valizi başkasınınkiyle karışıp fantastik canavarlarının bazıları kaçınca, ortalık iyiden iyiye karışır.
Dünyanın her yerinde sevilen ve çok satan Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling, Newt Scamander’ın yazdığı özgün Hogwarts ders kitaplarından Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?’dan ilham alarak ilk senaryosunu yazdı. J.K. Rowling’in parlak hayal gücünün hayranları onun ortaya koyduğu mizah yeteneğini, yarattığı sihirli evrenin inanılmaz imgelemini ve her türden kişiye (asaları olsun ya da olmasın) duyduğu derin sempatiyi ve anlayışı her sayfada tanıyacaklar.
Bu macera dolu, destansı hikâye nefesinizi kesecek.

 

₺24,50 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil

Beck, yol arkadaşı Peter ve ailesi, yaz tatili için Endonezya'dalar. Pasifik Ateş Çemberi'nin üstünde bulunan, Karatau Yanardağı'nın bulunduğu bu yer, üç tane yanardağın sıralandığı, tropikal bir orman!

Beck ve Peter, ormanın içindelerken beklenmedik bir şey olur ve yanardağ patlar!

Ormanda yaşayan timsah ve kapların olası saldırıları ve bataklıklar ise bu bölge için büyük bir tehdit!

Kahramanlarımız hayatta kalabilecekler mi?

₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil

Danny, onu amansız bir maceraya sürükleyen taroyu gömerek normal hayatına geri dönmüştür. Sihir ve gizemi artık arkasında bıraktığını düşünür ama yanıldığını anlaması uzun sürmeyecektir. Fırtınalar Kitabı’nı bulurken Danny’ye yardım eden Tom, karanlık bir gücün esiri olmuştur. Tom’u bulmak ve insanlığı yok etmeye çalışan kötülüğe engel olmak için zaman daralmaktadır. Bu ölümcül görevde Cath isimli tuhaf bir kız Danny’ye eşlik edecektir.

Kaldığı yerden devam eden bu fantastik macerada Danny’nin karanlık güçle ve karşısına çıkan tüm zorluklarla olan mücadelesine sen de katıl!

₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil

Hogwarts Kütüphanesi’nin en çok okunan kitaplarından biri olan Çağlar Boyu Quidditch asil Quidditch sporunun ortaçağdan günümüze tarihi, kuralları, ihlal edilen kuralları, ünlü takımlarıyla ilgili bilmek isteyebileceğiniz her şeyi içeriyor.

Saygın Quidditch yazarı Kennilworthy Whisp’in kaleminden nesillerdir dünyanın her yerinden birçok büyücü ve Muggle ailenin severek takip ettiği bu eşsiz sporla ilgili ilginç gerçekler, en çok yapılan fauller, sürat süpürgesinin gelişimi üzerine herkesin kitaplığına mutlaka eklemesi gereken bir eser.

“Şimdiye kadar kendinize Altın Snitch’in nereden geldiğini ya da Wigtown Wanderers’ın cübbelerinde niye kasap satırı resmi olduğunu sorduysanız, size Çağlar Boyu Quidditch gerekiyor demektir. Bu kitabın satışından elde edilecek kazanç Comic Relief’e gidecek, onlar da paranızı hayatları iyileştirmek için kullanmaya devam edecekler – ki bu 1921’de Roderick Plumpton’ın Altın Snitch’i üç buçuk saniyede yakalamasından da daha önemli ve şaşırtıcı bir iş.” - Albus Dumbledore

Çağlar Boyu Quidditch’e Övgüler

“Her iddiasına varım ki bu kitap çok satanlar arasına girecek. Ee, hadi, iddiaya giriyor muyuz?”

- Ludovic Bagman, İngiltere Milli Takımı ve Wimbourne Wasps Vurucusu

“Whisp baştan sona keyif veren bir kitap yazmış; Quidditch hayranlarının bu kitabı hem bilgilendirici hem de eğlendirici bulacağı kesin.” - Hangi Süpürge?’nin Editörü

“Daha beterini de okudum.”

- Rita Skeeter, Gelecek Postası -

₺18,20 KDV Dahil
₺26,00 KDV Dahil

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu ders kitaplarından Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? ilk kez yayımlanmasından itibaren büyücüler dünyasının sihirli yaratıklarını tanımak için olmazsa olmaz rehberlerden biri oldu.

Bu yeni genişletilmiş baskı ünlü Büyüzoolog Newt Scamander’ın 1920’de New York’ta Uluslararası Büyücülük Sırları Tüzüğü’nün ciddi şekilde ihlaline ilişkin meydana gelen olaylara ışık tutacak önsözünü içeriyor, üstelik daha önce hiçbir kitapta yer almayan Kuzey Amerika kıtasına özgü altı yeni canavarla birlikte.

“Bu kitabın satışından elde edilecek kazanç Comic Relief’e ve J.K. Rowling’in uluslararası hayır kurumu Lumos’a gidecek, bu da bir büyücünün gücünün çok ötesinde bir sihir yapacakları anlamına geliyor. Bu, elinizi cebinize atmak için yeterli bir neden değilse, tek dileğim, bir gün bir Mantikor’un saldırısına uğradığınızda yoldan geçen büyücülerin sizden daha hayırseverce davranmasıdır.”

- Albus Dumbledore -

“Bir Fantastik Canavarlar kitabı olmaksızın, hiçbir büyücü evi, tam bir büyücü evi sayılmaz.”

- Albus Dumbledore -

₺18,20 KDV Dahil
₺26,00 KDV Dahil

Eliott, babasini daldiği ölümcül uykudan kurtarmak amaciyla Oza-gora’nin yolunu tutuyor.

Arkadaşları farjo ile katsia’nın da refakat ettikleri bu zorlu yolculukta kum adam’ı bulmak, babasını hayata döndürmek isteyen eliott’un tek şansı.

Ama işler pek de iyi gitmiyor...

Kâbuslar, düşler ülkesi’nde devrim yapıyor. Bu devrimin başında yer alan canavar, prenses aanor’u tutsak ediyor.

Eliott umutla umutsuzluk arasinda yeni güçlerini keşfediyor. Kısacası, macera son sürat devam ediyor...

(Tanıtım Bülteninden)

₺14,70 KDV Dahil
₺21,00 KDV Dahil

Sihir ve kurnazlıkla dolu büyüleyici beş masaldan oluşan Ozan Beedle’ın Hikâyeleri yüzyıllardır büyücü evlerinde uyumadan önce sevilerek okunuyor.

15. yüzyılda parşömene ilk kez aktarıldığından beri cadılar ve büyücüler tarafından ilgi görmeye devam eden muzırlık ve sihirle dolu bu hikâyeler her yaştan Harry Potter hayranları ve Muggle'lar için de mükemmel. Profesör Albus Dumbledore'un muzip ve zekice yorumlarının eşlik ettiği (Hogwarts Müdiresi Profesör McGonagall’ın izniyle) beş büyüleyici masaldan oluşan bu kitaba Tomislav Tomic’in çizimleri eşlik ediyor.

OZAN BEEDLE’A ÖVGÜLER

“Muggle’ların Hans Christian Andersen’i varsa, büyücüler dünyasının da bir ahlakçı, büyücü ve müthiş hoşgörülü olan Beedle’ı vardır.”

- Sunday Times -

“Yazarın her zamanki kendinden emin aklı ve kurnazlığıyla yazdığı bu beş büyüleyici masal hem çocuklar hem anne babalar için derslerle dolu.”

- Sunday Express -

“Harry Potter meraklılarının iyi anlayacağı, dipnotlarla tamamlanmış, cezbedici ve karmaşık bir şaka.” - Observer

“Hikâyeler özgün, çeşitli, muzip ve akıllıca... tam bir öykü şöleni.”

- Books for Keeps -

(Tanıtım Bülteninden)

₺24,00 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
Aliş her zaman biraz endişeli. Hatta biraz değil, çok endişeli. Okula geç kalmamak için çantasını geceden hazırlar. Ağzı yanmasın diye çorbayı en az iki kez üfler, çürümemesi için dişlerini mutlaka iki dakika fırçalar. Aliş’in kalbi bugün daha bir hızlı atıyor sanki. Çünkü yarın doğum günü. Ya ailesi pastayı almayı unutursa? Ya yarın hasta olursa? 
Ya kimse partiye gelmezse? 
Benzemez Kimse Bana serisinin bu kitabını sadece endişeliler değil herkes sevecek
₺6,80 KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil

Meşhur lokomotifçilerimiz birbirinden fantastik yaratıklar, korkunç tehlikeler ve yeni keşiflerle dolu maceralarına devam ediyor. Onlar için hedeflerine giden yolculukta hiçbir yol uzak değil, hiçbir su derin değil ve hiçbir dağ çok yüksek değil… 

 

 

Yabancı,

Bu bebeği bulduysan bilesin ki: 

Kim ki onu kurtarıp sevgi ve bağlılıkla bağrına basar, günün birinde iyiliğinin karşılığında kral tarafından ödüllendirilir. 

Kim ki ona kötülük eder, bütün güç ve kuvvetinden mahrum bırakılır, kıskıvrak bağlanır ve mahkûm edilir. Çünkü bu çocuk sayesinde tek, çift olur. 

 

Hasvetya’nın acilen deniz fenerine ihtiyacı var! Bu yüzden Kral Onikiyeçeyrekinci Alfons, Lukas ve Cim’i, Güyadev Bay Tur Tur’u bulmak için görevlendirir. İki arkadaş yeniden uzun bir yolculuğa çıkarlar. Ancak yolculuk boyunca başlarına gelmeyen kalmaz! Üstelik Jim’in lokomotifi Moli, Vahşi 13’ler tarafından kaçırılmıştır. Moli’yi kurtarmak için kötü korsanların peşine düşen iki arkadaş, Cim’in geçmişindeki sırrı da çözebilecek mi? 

 

Momo ve Bitmeyecek Öykü’nün yazarı Michael Ende’nin kaleminden Çuf Çuf Emma ve meşhur lokomotifçilerimiz Cim ve Lukas’ın bu macerasında tüm sorular cevaplanacak…

₺23,02 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil

Düdüğünü neşeyle öttüren Emma, bilge Lukas ve küçük Cim’le arkadaşlığın değerini ve gökkuşağının tüm renklerinin bir aradayken daha güzel olduğunu keşfedeceksiniz…

 

 

Lokomotifçi Lukas, lokomotifi Emma’yla küçücük bir ada ülkesi olan Hasvetya’da yaşar. Bir gün postacı adaya şüpheli bir paket getirir. Paketten çıkan küçük Cim büyüyüp delikanlı olduğunda adada yeteri kadar yer olmayacağı için Lukas ve Emma ile adayı terk edip büyük bir maceraya atılır. 

Camdan ağaçlar, ejderhalar, güyadevler, bezelye kadar çocuklar ve krallarla dolu bu macerada kahramanlarımızın başına gelmeyen kalmayacaktır. 

 

Momo ve Bitmeyecek Öykü’nün yazarı Michael Ende’den, hem çocuklar hem de yüreği çocuk kalan yetişkinler için, arkadaşlık ve cesaret üzerine Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü sahibi bir başyapıt daha… 

₺23,02 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺14,45 KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil
₺5,06 KDV Dahil
₺5,95 KDV Dahil
₺10,20 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺19,12 KDV Dahil
₺22,50 KDV Dahil
₺34,00 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
₺19,12 KDV Dahil
₺22,50 KDV Dahil
₺8,40 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺21,25 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
₺10,20 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺11,20 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
₺23,02 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺21,25 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺10,20 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺10,20 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺19,55 KDV Dahil
₺23,00 KDV Dahil
₺23,80 KDV Dahil
₺28,00 KDV Dahil
₺21,25 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
₺19,12 KDV Dahil
₺22,50 KDV Dahil
₺26,95 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
₺26,95 KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺13,13 KDV Dahil
₺17,50 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺24,65 KDV Dahil
₺29,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺27,20 KDV Dahil
₺32,00 KDV Dahil
₺27,20 KDV Dahil
₺32,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺23,38 KDV Dahil
₺27,50 KDV Dahil
₺25,50 KDV Dahil
₺30,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺28,05 KDV Dahil
₺33,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺11,90 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
₺5,02 KDV Dahil
₺5,90 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺19,60 KDV Dahil
₺28,00 KDV Dahil
₺8,50 KDV Dahil
₺10,00 KDV Dahil
₺8,50 KDV Dahil
₺10,00 KDV Dahil
₺49,30 KDV Dahil
₺58,00 KDV Dahil
₺10,20 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺16,15 KDV Dahil
₺19,00 KDV Dahil
₺9,35 KDV Dahil
₺11,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺21,25 KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
₺18,70 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
₺23,80 KDV Dahil
₺28,00 KDV Dahil
₺12,75 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺14,45 KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil
1 2 3 4 5 6 7 >
< style >. async - hide { opacity : 0 ! important } < /style>