Hayattaki amacını bulmaya yönelik macera dolu bir yolculuk! 

Ödüllü yazar Koray Avcı Çakman’dan büyük küçük herkese hayattaki amacını sorgulatan, farkındalık ve arayış üzerine yoğunlaşan bir kitap. 

Nanni - Küçük Farenin Büyük Maceraları, hayattaki amacını bulmak için yola düşen gözü pek bir farenin yemyeşil tarlalardan büyük kente uzanan heyecan dolu serüvenini anlatıyor. 

8 yaş ve üzeri okurlara, hayattaki amaçlarını belirleme ve gerçekleştirme yolunda cesaret aşılayan bu sıcacık roman, sorgulayıcı tutumuyla çocuklarda farkındalık yaratıyor. 

Çiftlikte yaşayan küçük fare Nanni’nin sıradan bir hayatı vardır: Her gün yemeğini yer, etrafta gezinir ve sonra da uyur. Fakat günün birinde yaşlı ve bilge baykuşun sorusuyla hayatı tamamen değişir. Nanni, hayattaki amacını keşfetmeye karar vererek zorlu bir yolculuğa çıkar... 

Büyük küçük demeden her yaştan okura yaşama amacını sorgulatan bu eğlenceli kitap, belirli bir hedef uğruna çıkılan her yolculuğun hayatla ilgili paha biçilmez deneyimler kazandıracağını savunuyor. Sevimli fare Nanni, doğru soruları sormanın mutluluğa daha çok yakınlaştırdığını anımsatıyor.
₺12,80 KDV Dahil
₺16,00 KDV Dahil
İnci ve ailesi başka bir şehre taşınmıştı. Okulunu, arkadaşlarını geride bırakan, yeni bir düzene alışmaya çalışan inci’nin bazı sıkıntıları vardı. Annesiyle babası, kızlarındaki değişikliğin farkındaydı ama ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Ama çözüm, çok yakınlarındaydı! 

İnci’nin en iyi arkadaşı olan dedesi Ruhi Bey, torunuyla her zaman “Haydi Bil Bakalım” adını koydukları bir oyun oynardı. Bu oyunda birbirlerine matematik bilgisi de gerektiren sorular sorarlardı. ‹nci bu oyuna bayılır, matematiği çok severdi! Yine birlikte geçirdikleri bir hafta sonunda dedesi İnci’ye bir atölyeden bahsettiğinde, torununun sorunlarına çare bulacağını hiç tahmin etmiyordu. 
Bu atölyede RESFEBE denen bir akıl oyunu ile tanışan ve bir sürü şey öğrenen İnci’yi, hikâyenin sonunda bir de sürpriz bekliyordu!
₺11,20 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
Küçük çocuklar için hazırlanan İlk Hazinem dizisindeki kitaplar, onların yaşadıkları dünyayı, çevrelerindeki nesne ve olayları daha doğru bir şekilde algılamalarını sağlayacak temel bilgiler içeriyor. Makineler, müzik aletleri, yavru hayvanlar, bitkiler, kuşlar, hava olayları ve daha pek çok konu hakkında ilginç bilgiler içeren bu dizi sayesinde, çocuklar akıllarına gelen pek çok sorunun yanıtını kolayca bulacaklar. 
Renkli ve ilgi çekici çizimlerle zenginleştirilen bu kitaplar, çocukların yeni bilgiler edinmesini ve öğrenmenin keyfine varmasını sağlayacak.
₺7,12 KDV Dahil
₺8,90 KDV Dahil
Küçük çocuklar için hazırlanan İlk Hazinem dizisindeki kitaplar, onların yaşadıkları dünyayı, çevrelerindeki nesne ve olayları daha doğru bir şekilde algılamalarını sağlayacak temel bilgiler içeriyor. Makineler, müzik aletleri, yavru hayvanlar, bitkiler, kuşlar, hava olayları ve daha pek çok konu hakkında ilginç bilgiler içeren bu dizi sayesinde, çocuklar akıllarına gelen pek çok sorunun yanıtını kolayca bulacaklar. 
Renkli ve ilgi çekici çizimlerle zenginleştirilen bu kitaplar, çocukların yeni bilgiler edinmesini ve öğrenmenin keyfine varmasını sağlayacak.
₺7,12 KDV Dahil
₺8,90 KDV Dahil
Yalnız ve çekingen bir çocuğun bu¨yu¨lu¨ bir masalı... Ku¨nu¨f, Mumi Vadisi’nin neşeli sakinlerini izlerken, ne aralarına karışacak kadar cesur ne de arkadaş edinecek kadar konuşkandır. 

Ama herkesi kabuğundan çıkaracak biri vardır bu du¨nyada. Ku¨nu¨f de kendini teselli edecek birini ararken karşısına yardıma ihtiyaç duyan bir arkadaş çıkarmıştır hayat...
₺9,60 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
ilenin küçük köpeği, iyi olmak için çok çabalıyor. Herkes onu çok seviyor olmalı! Ama ufak dostumuzun tam olarak anlayamadığı bir şey var…
₺12,00 KDV Dahil
₺16,00 KDV Dahil
Annelerin de babalar gibi kusursuz olmama, bisikletleri tamir etme, işlerini sevme, ister tuvalette ister başka yerde rahat rahat bir şeyler okuyabilme, hayatlarının gidişatını değiştirme ve aşkı kimle isterlerse onunla, diledikleri gibi yaşama hakkı vardır. 

Uluslararası Af Örgütü, kabul görmüş basmakalıp fikirleri yıkıp geçen bu “bildirge”yi destekliyor. Şiddetin temelini oluşturan basmakalıp fikirler ve ayrımcılıkla küçük yaşlardan itibaren mücadele edilmesi gerektiğini mizahi bir dille anlatan bu kitap, kız erkek ayırmaksızın herkes arasında eşitliğe saygının önemini hatırlatıyor. Élisabeth Brami’den, çocuk, genç, yetişkin her bireyi düşündürecek, eğlendirecek ve gülümsetecek bir kitap daha!
₺6,40 KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
Aile Bir Arada Maşa ile Koca Ayı’nın yaşadığı ormanlar karla kaplanınca ne olur? Maşa çılgınca sevinir, Koca Ayı ise yataktan bile kalkmaz istemez. Ama Koca Ayı’nın davetsiz bir misafiri var. Kutuplarda yaşayan Penguen ansızın ziyarete geldi! Haydi, şamataya hazırlan! Süper Kahraman Maşa her zaman bir süper kahraman olmayı hayal eder, ama bu öyküde süper kahramanlığın hiç de kolay olmadığını öğreniyor. 
Kurtarılmayı istemeyen birini kurtarmak mümkün mü? 
Bir süper kahraman olarak Maşa görevini 
tam anlamı ile yerine getirebilecek mi? 
Eğlenceli öyküleri oku ve maceraya ortak ol.
₺9,75 KDV Dahil
₺13,00 KDV Dahil
Acil durum! Elif’in anaokulunda bit alarmı verildi! Elif’in sürekli kafasını kaşıması öğretmeninin gözünden kaçmadı. Üstelik bazı arkadaşları da aynı durumdaydı. Öğretmen hemen velilere haber vererek neler yapılması gerektiğini anlatan bir mektup gönderdi. Çok geçmeden bit avı başarıyla sonuçlandı. Ancak tehlike devam edebilirdi!
₺6,40 KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
Hiçbir şeyden korkmam diyenlerden misin? Çok iddialısın, çok. Çünkü senin de benim korkularıma benzer korkuların olabilir. Bunun için utanmana hiç gerek yok. Birimiz karanlıktan korkabilir, birimiz örümcekten, birimiz de kapı gıcırtısından. Önemli olan nedir, biliyor musun? Korkularınla yüzleşebilmek. 

Yaşadığım birbirinden farklı maceralarda korkularımla yüzleştim. Anladım ki insan daha çok, bilmediğinden korkarmış. Evet, çok heyecanlandım, çok endişelendim ve komik hayaller gördüm. Ama her defasında cesur davrandım. Azimle korkularımın üstüne yürüdüm. Başarılı oldum mu dersin? Bu sorunun cevabı, benim ilk heyecanlarım ve korkularımla yüzleşme maceralarımda saklı.
₺14,00 KDV Dahil
₺17,50 KDV Dahil
Kümese yeni bir civciv geldi ve her şey değişti! 
Gıdaklıgil ailesinde yepyeni bir heyecan var: “Küçük bir yumurta!” 
Yalnız kümesin ağabey civcivi Gıdık bu işten çok da memnun değil gibi… 
Yarışı Yavaşlar Kazanır kitabının yazarı Hatice Kübra Tongar’dan kardeş kıskançlığıyla ilgili sıcacık bir masal… 
Kümeslerin az biraz kıskanç civcivlerine kocaman bir öpücükle…
₺12,80 KDV Dahil
₺16,00 KDV Dahil
TUHAF CANAVAR CANCAN 

AĞAÇ KÂĞIT OLUR,  
KÂĞIT SAYFA OLUR,  
SAYFA KİTAP OLUR,  
KİTAP HİKÂYE OLUR,  
HİKÂYE MUTLULUK OLUR! 

Evet! Bay Canvar ile buruş buruş çirkin eşinin mini minnacık bir ucubecanavarcıkları doğmuştu! Vay canına! “Gerçekten” bir ucubeydi bu!  
Teni, olgun bir şeftali gibi pespembe ve kadifemsiydi! Kafası top gibi yusyuvarlak, yüzü gayet düzgün ve kusursuzdu. Gözleri, ağustos ayında dağ başındaki gökyüzü gibi masmavi, pırıl pırıl parlıyordu.  Bu gerçekten çok korkunçtu!Canavaryum bu haberle çalkalanmaya başladı!
₺8,00 KDV Dahil
₺10,00 KDV Dahil

“HAY PEYNİRSİZ PEYNİRLER AŞKINA... 
NEDEN, NASIL, NİÇİN ÇIKTIM BU YOLCULUĞA?” 

Bütün dünyada milyonlarca meraklısı olan Geronimo Stilton 
kitapları sizi sırlarla dolu, soluk soluğaokuyacağınız maceralara götürmeye devam ediyor.Peki bu sefer, Geronimo Stilton ve akrabalarıyla çokuzak çağlara, piramitleri, firavunları keşfetmeyeAntik Mısır’a gitmeye hazır mısınız?Gizemli piramitler, Sfenksler, tüyleri diken diken edentimsahlar, bitmek bilmeyen çöl yürüyüşleri,bilmeceler, yeni dostlar.... 
Çok farekulade olacak dostlarım, size kemirgen sözü!

₺12,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Çılgın aile Renkgiller kolları bu kez çocuklar için sıvadı! 
Renk Rock Grubu çocuklar yararına bir turne organize etmek istediğinde, 
Yaprak Hanım, Lila, Uzay, Uçan Kanat, Pati ve Kontes’in de yardımlarıyla bir rota belirliyor. 
Türkiye’nin birbirinden güzel noktalarında konser verecek, 
üstelik de bu yerlere farklı araçlarla gidecekler. 
Siz de onlara eşlik etmek ister misiniz? 
Hepsi çocuklar için!
₺11,25 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Kara Büyücü Malvel, Tom’un Seraf diyarını kurtarmasını önlemek için yeni bir canavar yarattı! 
Su Kralı Sivri Yüzgeç, Tom’un şimdiye dek karşılaştığı en güçlü canavarlardan biri. 
Yoksa bu, Tom’un son macerası mı olacak?
₺6,75 KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
Ada en sevdiği müzik grubu Vatozlar’ı göreceği için çok heyecanlıydı. 
Vatozlar, sınıf arkadaşı İnci’nin doğum günü partisinde 
şarkı söyleyeceklerdi ve Neptün Akademisi’ndeki herkes 
partiye davetliydi. Ada’nın en yakın arkadaşı Sedef dışında. 
Ada, Vatozlar grubunu görmeyi çok istiyordu ama 
arkadaşı olmadan nasıl gidebilirdi ki? 
Acaba İnci’yi, Sedef’i çağırması konusunda ikna edebilir miydi? 
Ya da bir plan yaparak Sedef’in partiye katılmasını sağlayabilirdi…
₺5,63 KDV Dahil
₺7,50 KDV Dahil
O gün büyük gündü… Atlas, okuldan eve döner dönmez, karnını doyurdu ve koşarak parka gitti. Türkçe dersinde yardımlaşma konusunu işlerlerken aklına bir ? kir gelmişti. Şimdi bunu arkadaşlarıyla paylaşma ve Mutlu Çocuklar Takımı’nın bir araya gelme zamanıydı! 

Atlas’ın Dünyası serisinin ilk kitabı, dostluk, sevgi ve işbirliği temalarını eğlenceli bir dille işliyor.
₺10,00 KDV Dahil
₺12,50 KDV Dahil
Denizin altında pırıl pırıl parıldayan maceralar! 

Sedef’in Neptün Akademisi’ndeki ilk günüydü ve öyle gergindi ki 
başından kuyruğuna kadar titriyordu. Neyse ki yanında en yakın arkadaşı Ada vardı. 
Sedef ve Ada, öğlen yemeği sırasında, asık suratlı Bay Bulut’u 
güldürebilmek için komiklikler yaptılar. 
Okuldan sonra da okul takımlarının seçmelerine girmeye karar verdiler. 
Fakat aynı sınıftaki kendini beğenmiş İnci, iki arkadaşın arasına girdi ve 
onların tartışıp birbirlerine küsmelerine neden oldu. 
Sedef, bir daha Ada ile arkadaş olup olamayacaklarını merak ediyordu…
₺5,63 KDV Dahil
₺7,50 KDV Dahil
Benzemez Kimse Bana serisini sadece alınganlar, dağınıklar, kararsızlar ve endişeliler değil, herkes sevecek.
₺24,00 KDV Dahil
₺30,00 KDV Dahil

“Cevizler düşer, kuşlar uçar. İyi ki tersi doğru değil. Yoksa bir cevize yem olabilirdim.” “Peki ya insanlar?” “Küçük odalarda oturup düşünürler,” dedi Roko. Nisa’nın suratının iyice asıldığını görünce gönülsüzce ekledi: “Bazen de zeplinler, uçaklar ve birtakım başka şeyler icat ederler. İnsanlar böyledir.”
Sekiz yaşındaki Nisa ile bir gün pencerede beliriveren sıra dışı arkadaşı Roko’dan kâh peynir simit kâh reçelli ekmek eşliğinde samimi ve eğlenceli sohbetler. Başka bir deyişle rüyalar, aynalar, kurallar, mutluluk ve sonsuzluk üzerine felsefi gündüz düşleri…

 

₺12,00 KDV Dahil
₺16,00 KDV Dahil
Bu kitabı okumaya başladığınızda, kendinizi Bruno adında dokuz yaşında bir çocukla yolculuğa çıkmış bulacaksınız (ama bu kitap dokuz yaşındakiler için değil, her yaş grubunun okuması gereken bir kitap). Ve er geç kendinizi Bruno ile birlikte bir tel örgüde bulacaksınız. Umarız, hayatınız boyunca böyle bir tel örgünün öbür ucuna geçmek zorunda kalmazsınız.

"Derinden etkileyen, çok güzel ve tane tane kaleme alınmış" 
Wall Street Journal

"Heyecan verici ve sarsıcı" 
USA Today

"Olağanüstü bir kitap!" 
Irish Examiner

"Arkadaşlık ve savaşın korkunçluğunu işleyen olağanüstü bir roman." 
Irish Independent

"Derinden etkileyen, çok güzel ve tane tane kaleme alınmış." 
Wall Street Journal

"Heyecan verici ve sarsıcı!" 
USA Today

"Olağanüstü bir kitap!" 
Irish Examiner

"Arkadaşlık ve savaşın korkunçluğunu işleyen olağanüstü bir roman!" 
Irish Independent

"Kesinlikle çok iyi yazılmış, dokunaklı bir öykü. Okuduklarım çok çok uzun süre aklımdan çıkmayacak!"
The Star

"Yazar, kitap boyunca okurun hep bir adım önündeki konumunu korurken, öldürücü darbeyi son sayfalarda indiriyor."
The Independent
(Tanıtım Bülteninden)
₺14,40 KDV Dahil
₺24,00 KDV Dahil

Yeni bir arkadaşla tanışmak ister misin? En yakın arkadaşın sana küserse onun gönlünü almak için ne yaparsın? Sınıf başkanlığı seçimine katılıp kıyasıya yarışmaya ne dersin? Dilimizin zenginliği olan deyimlerimizle süslenmiş bu kitaptaki öyküleri okurken arkadaşlık, doğruluk, kararlılık, azim ve başarı gibi birçok güzellikle buluşacaksın.

₺5,60 KDV Dahil
₺7,00 KDV Dahil
-ÇİZMELİ KEDİ 
-FARELİ KÖYÜN KAVALCISI 
-GÜZEL VE ÇİRKİN 
-KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ 
-KÜL KEDİSİ 
-PAMUK PRENSES 
-ÇİRKİN ÖRDEK YAVRUSU 
-PETER PAN 
-PİNOKYA 
-UYUYAN GÜZEL
₺62,30 KDV Dahil
₺89,00 KDV Dahil
-AĞUSTOS BÖCEĞİ VE KARINCA 
-ARI VE GÜVERCİN 
-ASLAN VE SİVRİSİNEK 
-KAPLUMBAĞA VE KARTAL 
HAYVANLARIN KONSERİ 
-ÖKÜZ OLMAK İSTEYEN KURBAĞA 
-ORMAN BİRLİĞİ 
-TARLA FARESİ İLE ŞEHİR FARESİ 
-TAVŞAN VE KAPLUMBAĞA 
-TİLKİ VE ÜZÜMLER
₺62,30 KDV Dahil
₺89,00 KDV Dahil
En sevdiğiniz Hanna-Barbera kahramanlarının zıpırlıklarını değerini hiç yitirmiyor. Scooy Doo, Tom ve Jerry, Ayı Yogi, Çakmaktaş Ailesi ve diğerleri, maceralarıyla animasyon tarihine klasikler kazandırmaya devam ederken minik okurlarından heyecanlı bir ilgi, büyüklerinden ise tanıdık olmanın verdiği bir sempati görüyor. Elinizdeki koleksiyonda, hiç eskimeyen kahramanlarımızın klasikleşmiş hikayelerini okuyup ailece çok eğleneceksiniz!
₺23,20 KDV Dahil
₺29,00 KDV Dahil

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Elif binicilik derslerine başladığında, at binmenin çok da kolay olmadığını anladı. Atın üzerinde dimdik durabilmek, onu sağa sola doğru yönlendirmek ve bakımını üstlenmek zor işti doğrusu. Ama atları çok seven Elif, kısa sürede bunların hepsini başardı ve dünyanın en tatlı midillisi Benekli ile arkadaş oldu.

₺6,40 KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
Yalnızım, benzerlerim nerede! 
Koskoca ormanda kendisini yalnız mı yalnız hisseden bir hayvancık vardır. Çünkü ormanda yaşayan hiçbir hayvan ona benzememektedir. 
Benzerlerini aramak üzere yola çıktığında, bizim küçük hayvancığın başına neler gelir acaba? 
Doğan Kardeş’in “Daha Güzel Bir Dünya İçin” dizisinden çıkan Benzerimi Arıyorum, Gördünüz mü? kitabını Nursel Erdoğan yazdı, Seçil Çokan resimledi.
₺5,60 KDV Dahil
₺7,00 KDV Dahil
“Masal okunup bitirilince, unutulacak şey değil. Dinlenip geçilecek bir şey de değil. Masal çocuklar için güzel düşünme araçlarından biri. Bunun için de işi gücü bir yana bırakıp sizler için Kuzucuk’u yazmaya başladım. Yıllardan 1967’ydi. Yeni bitirebildim. Siz siz olun başladığınız işi bu denli geciktirmeyin. Hadi bakalım, güzel işler başarsın diye yaratılmış temiz parmaklarınızla çevirin sayfaları. Yalnız sizler için yazılmış bu masalları bir solukta bitirin.”
₺6,00 KDV Dahil
₺7,50 KDV Dahil

Bu konuşmak istemeyen bir papağanın hikayesi.Ve neden konuşmadığını kimse anlamıyor.Küçük Lina dışında kimse desek daha doğru olur.Ama onu da kimse dinlemiyor.

₺11,20 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
Diyar, ailesinden önce ve tek başına gelmişti Amerika’dan. Ayvalık’taki tatile gitmek için ailesini beklerken anneannesi ona Ayvalık’tan gönderilmiş bir mektup verdi. Kendi adına yazılmış zarflı, pullu bir mektupla ilk kez karşılaşan Diyar hem heyecanlandı hem de şaşırdı. Çünkü mektup Yusuf adında, tanımadığı bir çocuktan geliyordu. Kimdi bu Yusuf? Ona niçin mektup yazmıştı? Diyar bu mektubu yanıtlamalı mıydı? Yanıtlayacaksa ne yazacaktı? Şimdiye dek hiç mektup yazmamıştı ki o!
₺8,00 KDV Dahil
₺10,00 KDV Dahil
“Tehlike anında bana yardım etmeyecek arkadaşlarla yola çıkmamın pek akıllıca olmadığını söyledi.” 
Her dönem güncelliğini koruyarak zamana meydan okuyan Ezop Masalları, çocuklara bin bir çeşit insanı anlatıyor. MÖ 6. Yüzyılda yaşadığı düşünülen Eski Yunan masalcı Ezop tarafından anlatıldığına inanılan bu masallarla çocuklar; adalet, dostluk, dürüstlük, cesaret, cömertlik, alçak gönüllülük gibi değerleri hayvan öyküleri üzerinden öğreniyor. 
Ayı ile İki Maceracı’nın hikâyesinde, ormanda karşılaştıkları ilk tehlikede arkadaşı tarafından yalnız bırakılan çocuk, arkadaş seçimini daha iyi yapması gerektiğini öğreniyor. Kitapta 1 sürpriz Ezop masalı daha yer alıyor. Çocuklar once masalları okuyor, ardından ‘Kendi Masalımızı Yazalım Etkinliği’ ile hayal gücünü kullanarak yepyeni hayvan öyküleri yazıyor. 
SERİNİN DİĞER KİTAPLARI: 
AslanPostuGiyenEşek 
PalavracıGezgin 
Kuşlar, VahşiHayvanlarveYarasa 
Tilki İle Leylek 
TarlaKuşuveYavruları 
TavşanveArkadaşları 
ÇiftçiveOğulları
₺6,00 KDV Dahil
₺7,50 KDV Dahil
Jasper, yaramazlığı yüzünden gittiği bütün okullardan atılır. Bu nedenle de son olarak Canavarlar Okulu’na kaydı yaptırılır. 
Ve bütün macera bu okula kayıt yaptırdıktan sonra başlar. Çünkü Canavarlar Okulu diğerlerinden farklı bir okuldur ve canavarlarla doludur. 
Jasper’ın bu ilk serüvenine hazır mısınız?
₺12,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Canavarlar Okulu ciddi bir tehlike içindedir. Kraliçe canavar, yumurtalarını okulun etrafına bırakacaktır. Bu, okulun başına gelebilecek en kötü şeydir. 
Okulu kurtarma görevi, Jasper ve arkadaşlarına düşer. Onları hem dış görünüşlerini hem de hayatlarını tehlikeye atacakları büyük bir macera beklemektedir.
₺12,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Frankie Foster, insanlara yardım etmeyi çok seviyor. Yardım çabası her zaman hoş karşılanmıyor olabilir, hatta kimi zaman başına hiç de küçük olmayan sorunlar açılıyor, ama Frankie daima sorunların üstünden gelmeyi başarır… er ya da geç! 

En iyi dostu Skye durduk yerde tuhaf davranmaya başlayınca, Frankie neler olup bittiğini öğrenmeyi kafasına koyuyor... Dostu için korkunç sürprizlerle karşılaşmayı bile göze alıyor!
₺10,50 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
Benim adım Simon Doolan. 
Ama herkes bana Çook der. 
Sen de bana Çook diyebilirsin. 


Çook, ailesiyle birlikte kısa bir tatile hazırlanıyordu. Tatilde kuzenleriyle vakit geçirmesi gerekiyordu, ancak bu, pek de güzel bir plan değildi. Kuzenleri hâlâ çok küçüktü ve hiç eğlenceli görünmüyorlardı. Acaba Çook tatili kurtarmanın bir yolunu bulabilecek mi?
₺6,75 KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
Genç Avala Prensi onu kaçıranların elinden kurtulmayı başarır, ama dostumuzun gizlenme şansı çok azdır. 
Ancak Cesur prens başkente geri dönmek zorundadır, çünkü krallık düşman işgali altındadır. Bu uzun ve tehlikeli yolculuğu yapmayı başarabilecek midir?
₺9,00 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
Koca Ayı tek başına yaşıyordu. 
Issız kırların ortasındaki evinde. 
Yalnızlıktan hiç sıkılmıyordu. 
Onun sevdiği hayat buydu işte. 
Bir gün kalabalık bir tavşan ailesinin hemen yanı başına taşındığını görünce asabının ne kadar bozulduğunu tahmin edersin.
₺9,00 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
Gün boyunca hiçbir şey olmadı. Sıradan bir gündü.Nik amuda kalktı, yüzmeye gitti ve birkaç fare gördü.Maya ise elma topladı, kaydıraktan kaydı ve mavi bir kelebeğe rastladı. Ama onun dışında gün sıkıcıydı. Hem de çok sıkıcı.Gerçekten de o kadar da kötü müydü acaba?Mark Janssen’den hayallerle gündelik gerçekler arasındaki sınırları muzipçe silen, coşkulu ve neşeli bir hikâye.Çocuklara ve bir zamanlar çocuk olduğunu hatırlayan tüm ebeveynlere!
₺10,50 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Apartmanların arasındaki bahçeli bir evde yaşayan Patikare’ye diğer 
kediler imrenerek bakar. Sahibi Gün Hanım kedisini çok sever, 
maaşını aldığı günler Patikare’yi şımartmayı ihmal etmez. 
Patikare bir gün bahçede dolaşırken komşu kediler ona çok şanslı 
olduğunu ve sahibi için bir hediye bulmasını söyler. Patikare bir 
sürpriz yapmak için hemen harekete geçer. Hediyeyi bulması zor 
olmaz. Hediyesi ile sahibi üzerinde beklediği etkiyi yaratabilecek 
mi bilinmez… 
Gökçe İrten’in resimlediği kitap 7 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.
₺9,00 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil

Aklımıza bir fikir geldi… Bir hayal, bir yenilik… 
Ne olduğunu nasıl anlatmalı? 
Ya insanlar bu hayali anlamazsa… 
Başak Ağaoğlu, kıpır kıpır, yerinde duramayan bir hayali anlatıyor. 
Neşeli, cıvıl cıvıl, nefes nefese…

₺14,25 KDV Dahil
₺19,00 KDV Dahil
Barış, en iyi arkadaşının mahallelerine taşınacağını duyunca çok heyecanlanmıştı. Böylece onunla her zaman vakit geçirebilecekti. Ancak bunun için biraz beklemesi gerekiyordu çünkü arkadaşının taşınacağı ev henüz inşaat halindeydi. Aklına bu durumu fırsata çevirecek harika bir ? kir geldi. Babasıyla beraber işçilerden izin alıp inşaat alanındaki kepçeyi yakından görebilirdi. Sen de Barış ile birlikte kepçe operatörlüğünün inceliklerini öğrenmeye ne dersin? Haydi, kocaman sarı kepçe inşaat alanında seni bekliyor… Genç kuşağın dikkat çeken kalemleri arasına ismini yazdıran Göktuğ Canbaba, bu kez “meslek hikâyeleri” ile çocukların dünyasına yeni bir kapı aralıyor.
₺10,00 KDV Dahil
₺12,50 KDV Dahil
Barış, yaz tatilinin sonlarına doğru çalan telefonla büyük bir heyecana kapılmıştı. Arkeolog olan teyzesi, onu çalıştığı kazı alanına davet ediyordu. Barış böylece arkeologları yakından izleyebilecek, hatta birlikte çalışma fırsatı yakalayacaktı. Teyzesinin yanında geçirdiği kısa süre içinde arkeolog olmaya karar verdi. Üstelik büyük bir keşi? e mesleğe hızlı bir giriş yapmıştı. Sen de Barış ile birlikte kazı alanını gezmeye ve arkeolojinin inceliklerini öğrenmeye ne dersin? Haydi, arkeologlar kazı alanında seni bekliyor… Genç kuşağın dikkat çeken kalemleri arasına ismini yazdıran Göktuğ Canbaba, bu kez “meslek hikâyeleri” ile çocukların dünyasına yeni bir kapı aralıyor.
₺10,00 KDV Dahil
₺12,50 KDV Dahil

Herkesin bir hayal defteri olmalı... İstediğini yazmalı, özgürce çizmeli. Bu defter de senin hayal defterin olsun. Üstelik içinde öykü, şiir ve masal türlerinde yazı yazmak ve resim çizmek için öneriler var. Onları oku, öğren, uygula. Veee yazıp çizdiklerini mutlaka sakla. Çünkü hayal gücüyle üretilen her şey saklamaya değer. Haydi! Yaz, çiz, eğlen!

₺12,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Dora ile oyna ve boya! 
Kaşif Dora’nın kitaplarıyla Dünya’yı keşfetmeye devam et! 

Dora ve Boots’un eğlenceli boyama ile faaliyetlerine sen de katıl ve en sevdikleri hayvanları keşfet!
₺11,60 KDV Dahil
₺14,50 KDV Dahil

Kendin olmak gibi yok.

Çılgın bir flamingo ile tanışmak ister misin?

Flamingoların tüylerinin neden pembe olduğunu merak eden Sylvie bir deney yapmaya karar verir.

Çikolata ya da üzüm yedikten sonra neler olacağını kim bilebilir ki!

Jennifer Sattler, neşeli çizimleri ve ilginç hikâyesiyle “en iyisi daima kendin olmak” diyerek  her yaştan okura göz kırpıyor.

 

₺13,68 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
BENCİL GEN NEDİR? 
YAŞAMIN KRALLIKLARI NELERDİR? 
NEDEN ARABA BÜYÜKLÜĞÜNDE BÖCEKLER YOK? 
“SÜMÜK NEDEN YEŞİLDİR?” KİTABININ YAZARI GLENN MURPHY, BU VE BUNUN GİBİ BİRÇOK PARLAK SORUYU, ELİNİZDE TUTTUĞUNUZ KOMİK VE EĞİTİCİ KİTAPTA CEVAPLIYOR. 
İÇİNDE KARALAMALAR VE HER ÇEŞİT İNANILMAZ OLAYA DAİR İLGİNÇ GERÇEKLER VAR. İNSANA NASIL DÖNÜŞTÜĞÜMÜZÜ, BÖCEKLERİN NEDEN DÜNYAYA HÜKMETTİĞİNİ VE BUNUN GİBİ BİRÇOK BİLİMSEL GERÇEĞİ ANLATAN BU KİTAP, BİR AN BİLE SIKILMANIZA FIRSAT VERMİYOR!
₺9,00 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
İşte karşınızda 
Emily Sparkes! 
Emily’nin en iyi arkadaşı uzaklara taşındı, üstüne üstlük eve bir de yeni kardeş geldi. Emilybundan daha büyük felaket olamaz diye düşünürken, okul gezisine sınıfın en pasaklıçocuğuylabirlikte gitmek zorunda olduğunu öğrendi. 
Okula yeni gelen muhteşem Chloe’yla arkadaş olmaya ve onu geziye birlikte gitmeye ikna etmeye çalışırken başına kim bilir daha neler gelecekti?
₺16,00 KDV Dahil
Merhaba, benim adım Simon ama herkes genellikle bana Çook der. Çook, büyüyünce tıpkı babası gibi bir pilot olmak istiyor. Ancak pilot olabilmek için, yeni insanlarla konuşmak ya da çok yükseklerde gezmek gibi bazı şeyler yapmak gerekiyor. Acaba Çook’un gelecek planları tehlikede mi?
₺6,75 KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
Elif günlerdir annesiyle birlikte kurabiye yapmak istiyordu. Ancak annesinin hiç vakti yoktu.Elif tek başına kurabiye yapmaya karar verdi… 
Elif kurabiye yapacağı malzemeleri hazırlarken, yumurtalardan biri masadan yuvarlanıp yere düşüverdi. Annesi, mutfağın halini görünce, tek başına kurabiye yapmaya kalkışan Elif’e kızdı mı dersiniz?
₺6,00 KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
HAV-HAV! HAV-HAV! 
Boncuk çiftlikte çok hareketli bir gün geçiriyor, haydi takıl sen de peşine! 
Küçük çocukların basmaya bayılacakları ses düğmesiyle, bu kitap biraz gürültülü, ama çok eğlenceli bir hikâye dünyasının kapılarını aralayacak.
₺16,50 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil

Köpekler ve kediler neden anlaşamazlar, hiç merak ettiniz mi? Çok ama çok uzun zaman önce, hep birlikte mutlu mutlu yaşadıklarına ve birbirlerini çok sevdiklerine inanır mıydınız? Ama bir gün kediler, köpekleri çok sinirlendirecek bir şey yaptılar... O andan itibaren köpekler ve kediler birbirlerinden nefret etmeye başladılar.

 

Ancak köpekler de bir keresinde kedileri çok kızdırmıştı…

Neler yaptıklarını öğrenmek isterseniz

Kediler Neden Köpeklerden Nefret Eder? kitabını da okuyun!

 

₺9,75 KDV Dahil
₺13,00 KDV Dahil
Siyah İnci’nin dostluk, sevgi ve merhameti ararken yaşadığı maceraları duygulanarak okuyacak, hayvan sevgisinin sıcak ışığını yüreğinizde hissedeceksiniz.  Dünya edebiyatının sevilen klasiklerinden Siyah İnci rengarenk çizimler eşliğinde akıcı bir anlatımla hayat buluyor. Klasiklerle Tanışıyorum serisi dünya edebiyatının tanınmış eserlerini genç okurlara yönelik bir anlatım ve tasarımla yeniden yorumluyor.
₺9,00 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
Mutluluk, kuş olmak bir baharda Balonlarla salınmak gökyüzünde Elmanın kurdu olmak bir ağaçta Kahkaha olmak bir çocuk nefesinde Şiir olmak duyguların ta özünde...
Nur İçözü bu kez mutluluğa, umuda, sevince, ağaca, böceğe, kelebeğe, buluta... yaşama dair bir güzelleme yapıyor.
Çocuk ruhunda saklı bir mutlulukla...
₺15,00 KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil

Bazı arkadaşlıklar vazgeçilmez olduğu kadar zorlayıcıdır da. Berk için Çağıl’la arkadaş olmak da böyle bir şey. Hem zengin bir hayal âlemine dalmak, hem kendini çok özel ve seçilmiş hissetmek, hem de ürktüğü konuların üstüne gitmek demek. Ancak, kaybolan çocuklar yüzünden, kasabada kimse tedbiri elden bırakacak gibi değil. Çağıl, bu karamsar havayı dağıtmak istermiş gibi, Berk’i korulukta yaptığı göz kamaştırıcı çalı eve davet ediyor ve... Garigya’nın kapısı, gizemlerle ve tehlikelerle dolu bir maceraya doğru savrulurcasına açılıyor!

Şiir, roman ve öyküleriyle tanınan Altay Öktem’in çocuklar için yazdığı bu ilk kitap, okurları fantastik diyarlarda heyecanlı serüvenlerle buluşturan Sihriâlem Geçitleri dizisinin birinci kitabı. Öktem, ilk kez 2010’da kaleme aldığı bu romanda, çocukları dayanışma, dostluk, kararlar ve sorumluluk üzerine düşündüren, tek solukta okunacak bir hikâye anlatıyor.

₺7,35 KDV Dahil
₺10,50 KDV Dahil

ÜRÜN AÇIKLAMASI

3’Ü BİR ARADA! 
ÇOCUKLARA TEFEKKÜR MASALLARI 
ANNELERE PEDAGOJİK ÖNERİLER 
AİLECE OYNAYACAĞINIZ OYUNLAR 

Rüzgârı olan bir çocuk oyuncağı ne yapsın… 
Ormanı olan bir çocuk plastik ağaçları ne yapsın… 
Oyuncağı bulutlar olan bir çocuk bilgisayar oyununu ne yapsın… 
Kâinatı seyreden bir çocuk televizyonu ne yapsın… 

Çocuklarımızın ‘bi tane daha’ hastalığına tutulduğu bir çağda, onlara sahip oldukları değerleri hatırlatan ve bu değerlerle mutlu olmayı öğreten bir kavram: “Tefekkür” 
Allah’ı Arayan Çocuk kitabının yazarı Hatice Kübra Tongar; güneşe, aya, yıldızlara bakıp Rabbini bulmaya çalışan İbrahim Peygamberin ‘tefekkür’ mirasını çocuklara anlatıyor. Yavaşlık, yaşam, ölüm, anda olmak, elindekiyle mutlu olmak gibi kavramları ‘masal tadında’ evlatlarımızın yüreğine sunuyor. 
Anne-babalar içinse, çocuklarının tefekkür gözlüğünü besleyecek pedagojik ipuçları ve oyunlar öneriyor. 
Bu kitapla birlikte, bizlere de elimizdeki “3’ü bir arada” içeceğini yudumlamak kalıyor; OKU, ÖĞREN, OYNA!

₺16,50 KDV Dahil
₺22,00 KDV Dahil
1 Cin Alinin Atı2 Cin Alinin Topu3 Cin Alinin Topacı4 Cin Alinin Karagözlü Kuzusu5 Cin Alinin Oyuncakları 6 Cin Ali Okula Başlıyor7 Cin Ali Okulda8 Cin Ali Çocuk Bahçesinde9 Cin Ali İle Berber Fil10 Cin Ali Kır Gezisinde
₺13,50 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil

Türk edebiyatının en özgün ve  gerçekçi yazarlarından Orhan Kemal,  roman, oyun ve öykülerinin hepsinde yoksul,  hayatla mücadele etmek zorunda  olan ama umudunu, yaşama sevincini  kaybetmeyen insanlardan söz eder.  Aslan Tomson-Köpek Yavrusu’ndaki yedi öykü, 

yine aynı dünyanın çocuklarını anlatıyor. Dönem etkilerinin çocuk edebiyatına nasıl  yansıdığını gösteren bu yapıt, Orhan Kemal  külliyatını eksik bırakmamak adına  önemli bir adım.

₺10,64 KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil

Bir zamanlar obur mu obur bir balina varmış. Yüzerken karşısına çıkan her şeyi yermiş. Ancak bir gün işler birden değişmiş.

Rudyard Kirpling’in İşte Öyle Hikâyeler aslı klasik eserindeki öykünün bu harika uyarlamasını çok seveceksin.

₺5,52 KDV Dahil
₺6,90 KDV Dahil
Ünlü çocuk edebiyatı yazarı Mira Lobe'nin (1913 - 1995) dünya çocuk edebiyatı klasikleri arasında yerini alan ve ilk basımı 1965 yılında yapılan ödüllü eseri Elma Ağacında Bir Büyükanne ilk kez Türkçede! Sekiz yaşındaki Andi evin en küçüğü. Bazen canı çok, sıkılıyor ama evdeki herkes sürekli bir şeylerle meşgul olduğu için kimse onunla oyun oynamaya vakit ayıramıyor. "Ah, keşke bir büyükannem olsaydı..." diye hayıflanıyor Andi. "İşte o zaman evdeki kimseye ihtiyacım kalmazdı, tıpkı okuldaki arkadaşlarım gibi büyükannemle birlikte harika vakit geçirirdik]" Fakat bir gün mucizevi bir şey oluyor ve elma ağacında oturup hayallere daldığı sırada Andihin yanı başında tam da istediği gibi bir büyükanne beliriyor! Andi, her isteğini yerine getiren süper büyükannesiyle her gün elma ağacında buluşup
₺13,50 KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil

“Hoşça git,” dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit:

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir.

Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:

“Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

₺10,50 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil

“Hoşça git,” dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit:

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir.

Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:

“Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

 

₺10,50 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil

“Hoşça git,” dedi tilki. “Vereceğim sır çok basit:

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir.

Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

Küçük Prens unutmamak için tekrarladı:

“Gerçeğin mayası gözle görülmez.”

 

₺10,50 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
Hans Christian Andersen is the best-loved of all tellers of fairy tales. This collection of over forty of Andersen's most popular stories includes The Mermaid, The Real Princess, The Red Shoes, The Little Match Girl, The Snow Queen, The Tinder Box, The Ugly Duckling and many more. It is delightfully illustrated in black-and white by those remarkable brothers, Charles, Thomas and William Heath Robinson
₺11,77 KDV Dahil
₺13,08 KDV Dahil
Arkadaşlık ve kitap okuma sevgisi üzerine olağanüstü bir hikâye…

George balık avlamak ve aynı hikâyeleri tekrar tekrar anlatmak gibi o bildik ayı eğlencelerinden çok fena sıkılmıştı. Hayatın bunlardan ibaret olmaması gerektiğini düşünüyordu. Bir gün boş boş dolaşırken bir ağacın altında bir kitap buldu, kitabın içinde aynı kendisine benzeyen bir ayı vardı. O an kitabı okuyabilmeyi her şeyden çok istedi. Keşke ona kitap okumayı öğretecek birisini bulabilseydi. 

Ve sonra Clementine ile tanıştı, okumayı çok seven bu küçük kız George'un hayatını sonsuza kadar değiştirdi…
(Tanıtım Bülteninden)
₺7,12 KDV Dahil
₺8,90 KDV Dahil
Gece Maymunu ve Gündüz Maymunu'nun dünyaları birbirinden öylesine farklı ki… âdeta gece ve gündüz gibiler! Ancak birbirinden siyahla beyaz kadar farklı dünyalarını birbirinden öğrenirken, Gece Maymunu ve Gündüz Maymunu arkadaşlığı da öğrenecek…

"Küçük çocukların geceyle ilgili endişelerini gidermenin daha akıllıca bir yolu olabilir mi?" Evening Standartde okumak

"Yatma zamanı geldiğinde okumak için ideal…" 
-Independent-
₺6,32 KDV Dahil
₺7,90 KDV Dahil
Minik okurlara yönelik şahane öyküleriyle aklımızın köşesinde rengârenk izler bırakan Lionni, yeni bir başyapıtla namını sürdürüyor. Caldecott Onur Ödülü sahibi, ödüllerden ödül beğendiren Frederick, çalışmanın doğası ve sanatçının toplumdaki yeri üzerine nefis bir güzelleme. Sanatını konuşturan ağustos böcekleri aşkına, bu kitabın tadına bakın. Kitaplığınızın en misafirperver, en manzaralı köşesine koyun ve bekleyin. Frederick'in sözleri sizin de içinizi ısıtacak.

Kışa hazırlık yapan tarla fareleri harıl harıl çalışıyordu. Biri hariç: Frederick. Herkes yiyecek toplarken o öylece oturuyor, etrafı izliyordu. Durun, hemen parmağınızı sallamayın. O da çalışıyordu elbette. Kelimeleri, güneşin parıltılarını ve renkleri topluyordu. Peki, gri kış kapıya dayandığında bunlar karın doyurur muydu?

Frederick'in hepimiz için şairane bir sürprizi var… 
(Tanıtım Bülteninden)
₺17,25 KDV Dahil
₺23,00 KDV Dahil

Dünyanın tüm çocuklarına adanan bir kitap: “Atatürk’ün Kalbi”Şair, öykü ve oyun yazarı, senarist ve yönetmen yönleriyle tanıdığımız Alper Akdeniz’i bu kez “Atatürk’ün Kalbi” isimli eşine az rastlanır roman tadındaki uzun öyküsüyle karşımızda buluyoruz.

Öğretmenlerinin sınıfa verdiği “Atatürk’ün Kalbi Nerede?” başlıklı ödevle başlayan bu öyküde Atatürk’ün pek ön planda olmayan annesi Zübeyde Hanım’la olan çok özel ilişkisine farklı bir açıdan yaklaşıldığını görüyoruz.

Çocukluk çağı, yaşanılıp geride bırakılan bir çağ mıdır? Yoksa tüm yaşama yayılan hayatın kendisi midir?

Atatürk’ün fikirlerini, devrimlerini, yaşamını okumak, düşünmek, üzerinde tartışmak, uygulamak mümkündür. Fotoğraflarına, giysi ve özel eşyalarına ulaşmak, görmek dokunmak da mümkün olabilir. Mümkün olmayansa Atatürk’ün Kalbi’ne ulaşmaktır. Atatürk’ün Kalbi nerededir?

Sanırım elinizdeki kitap bu soruya cevap arayan ilk kitaptır. Bu gizemi çözmeye çalışanlar ise ne ilginçtir ki, çocuklar ve gençlerdir. Yaşadığımız zamanda bu çok özel bir anlam ifade etmektedir. “Atatürk’ün Kalbi”, unutulan ve görmezden gelinen Ahde Vefa’nın en güzel örneklerinden biri olarak ulusal külliyatımıza kazandırılmış bir değerdir. Yazarıyla, yayıncısıyla emeği geçen herkesi kutluyorum.
- Gündüz Öğüt


₺10,40 KDV Dahil
₺13,00 KDV Dahil
Bol ödüllü yazar Mavisel Yener’in sürükleyici, eğlenceli dilinden şiirli bir masal. Bir kedisi olsun isteyen Pamuk evdekiler ona bir kedi almayınca onlara küser. Sanatçılarla dolu ailesinin doğum günü için hazırladığı sürprizden haberi yoktur. Hediyelerini alınca dünyalar onun
olur. Çocuklar için Sanata İlk Adım Dizisi, okurunu sanatla buluşturup eleştirel ve yaratıcı düşünceyi destekliyor.
Hayal kuranlar erer muradına, darısı bu kitabı okuyanların başına.
₺9,00 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil

"Gönül Kuşu içimizde bir yerlerde yaşar.
Hiçbirimiz görmedik onu şimdiye dek, ama biliriz onun orada olduğunu.
Doğduğumuz an ilk kez çırpar kanatlarını.
Yaşadığımız sürece bir kez bile bizi terk etmez, hep bizimledir."


Bugüne dek 25'ten fazla dile çevrilen ve ilk yayımlandığı günden bu yana çok satan listelerinden inmeyen Gönül Kuşu yeniden Mavibulut etiketiyle okurlarıyla buluşuyor! Üstelik bu kez Sedat Girgin'in resimleri ve yine Fatih Erdoğan'ın Türkçesiyle... Çocuk yetişkin her okurun kitaplığında başköşeye yerleşecek eşsiz bir eser.

 

(Tanıtım bülteninden)

 

₺20,25 KDV Dahil
₺27,00 KDV Dahil
Geçmişle günümüzü birleştiren içi içe geçmiş iki hikâyeden oluşan Şahmeran’ın Sırları, okurları hem eğlenceli ve heyecanlı bir serüvene hem de dillere destan bir efsaneye davet ediyor. Rana Demir, okulun son günü hem karne alacağı hem de tatile gideceği için çok mutlu. Takdir alacağından da çok emin. Oysa onu bir sürpriz bekliyor. Tatil boyunca da araştırması ve tamamlaması gereken bir görev! Şimdi ailesiyle gittiği gizemli şehir Tarsus’ta Şahmeran efsanesinin peşine düşmesi gerek. Ona yardım edebilecek kişiler ise muziplikleriyle ünlü abisi Özgür ve kuzeni Cesur. Abisi ve kuzeni ile çıktıkları bu macerada Rana’nın başına neler gelecek? Şahmeran’ın sırlarına ulaşabilecek mi? Şahmeran’ın Sırları her ne kadar çocuklar kadar büyüklerin de heyecanla okuyacakları bir kitapsa da çocuklar için yazıldı.Onların hayal güçlerini artırırken efsanelere merak ve ilgi duymalarını sağlıyor. Bir yandan okumanın tadını sunuyor; öte yandan dostluk, arkadaşlık, sevgi, barış, aile, hayvan hakları gibi evrensel kavramların altını çiziyor. Şimdi çocuklara düşen, onları çok iyi tanıyaneğitimci-yazar Hurihan Yıldırım’ın kaleminden çıkan bu kitabı tadını çıkararak okumak... -Feyza Hepçilingirler-
₺12,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil

Balık Tarlası Sokağı insanları, çocukların balıklarla konuştuğu zamanları anlatır. Bizim çekingen Melo da bu zamanın öykülerini işiterek büyüdü. Hatta bir gün, o da bir balıkla göz göze gelmeyi başardı. Pıtır adını verdiği yüzgeçli dostuna anlatacak öyle çok şey vardı ki. Alınganlıklar, hayal kırıklıkları...

Ancak Pıtır gelmez oldu. Denizde yolunda gitmeyen bir şeyler vardı ve kimse bunun farkında değildi. Derken Melo, yıllar önce savaştan kaçıp mahalleye göç etmiş Tisu Teyze’yle tanıştı. Aranan cesaret sohbetlerde, geçmişin öykülerinde ve bir tutam yaratıcılıkta gizliydi…

Çocuk edebiyatımızın en sevilen yazarlarından Sevim Ak, edebiyattaki 30. yılını selamladığı romanı Melo’da, yitirilen çevre bilinci ve katılımla kazanılan özgüven üzerine bir öykü anlatıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

₺8,40 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil

Görünüşümü değiştiremeyeceğimi biliyorum.

Ama belki, sadece belki…

Insanların bana bakışını değiştirebilirim.

 

Auggie siradan bir çocuk olmadiğini biliyor.

 

Bir sürü sıradan şey yapıyor. Sıradan hissediyor. Sadece sıradan görünmüyor.

 

Sıradışı bir yüze sahip sıradan çocuk olarak büyümek hiç kolay değil ama auggie bir mucize. O ve sadık dostu papatya top oynuyor, dondurma yiyor ve günlerini hayal güçlerinin yardımıyla dolu dolu geçiriyorlar. Yalnızca auggie’nin farklı olmadığını biliyorlar. Aslında herkes farklı ve hepimiz mucizeyiz. Tek yapmamız gereken, bunu görmek.

 

Uluslararası çoksatan mucize’nin sevilen karakteriyle yazar ve çizer r. J. Palacio her çocuğun kendini yaşadığı topluma ait hissetme ve olduğu gibi kabul edilebilme özlemine değiniyor…

₺22,43 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >