ÜRÜNÜ PAYLAŞ:

Kazak Destanları 4 (9789751619990)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺26,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,50(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 10
₺2,17 'den başlayan taksitlerle
Eser, "Kırımın Kırk Batırı" veya "Nogaylı Jırları" diye bilinen anlatmaların Türkiye Türkçesine aktarımıdır. Kitap, Alataylı Anşıbay Batır ve onun neslinden gelenlerle, Karadön Batır ve onun neslinden gelenlerin kahramanlık destanlarını anlatır.
Benzer Ürünler
 • Basri Gocul ömrünü tek ülküye, Türk destanını manzum olarak yazmak düşüncesine vermiştir ve tek gaye üzerinde koşan insanların çoğu gibi onun da başarıya ulaşması pek muhtemeldir (...) Uğraştığı konunun heybeti ve haşmeti, kendisindeki nazım tekniği ve şairlik kabiliyeti belki ilerde onun adını ebedîleştirecektir. ATSIZ 
  Basri Gocul, millî ruhumuzun ateşli mugannilerindendir. 
  Mehmet Emin YURDAKUL 
  “Türk dil destanı”nı ancak siz yazacaksınız ve yazdınız. Ben buna inanıyorum. Bu gibi şeyleri yaptıran şey aşk, heyecan ve uzduyudur. Bunların hepsini de sizde görüyorum. Sizi ve milletimi şimdiden tebrik ederim. 
  Besim ATALAY 
  Bir köy öğretmeni olan müellifin eski Türk destanlarını inceleyerek, Dede Korkut hikâyelerinin ruhuna nüfuz ederek İran destanından faydalanmak gayesiyle Farsça öğrenerek giriştiği bu büyük mesai örnek olacak derecede mühim ve millî bir çalışmadır. 
  Nihad Sami BANARLI 
  Basri Gocul Hoca’nın Türk Millî Destanı Oğuzlama’sında geleneklerimiz, göreneklerimiz, acımız, sevincimiz, derdimiz, dâvamız var. Binlerce yıl öncesinden gelen havamız var… 
  Tahir Kutsi MAKAL 
  Basri Gocul büyük destan yazma dâvasının kudsiyeti içinde âdeta erimiş bir Türkçü-milliyetçidir. Ahmet KABAKLI Millî kültürümüze ve millî kütüphanemize âbide gibi eserlerle çok değerli katkıda bulundunuz. Türk gençlerine millî ülkü vermek ve onlara geçmişteki Türklüğün büyük ruhunu anlatmak hususunda eşsiz eserleriniz çok yararlı olmaktadır. 
  Alparslan TÜRKEŞ
  ₺35,25 KDV Dahil
  ₺47,00 KDV Dahil
 • ₺12,75 KDV Dahil
  ₺17,00 KDV Dahil
 • ₺9,72 KDV Dahil
  ₺12,96 KDV Dahil
 • ₺37,50 KDV Dahil
  ₺50,00 KDV Dahil
 • ₺7,64 KDV Dahil
  ₺10,19 KDV Dahil
< style >. async - hide { opacity : 0 ! important } < /style>