Samed Behrengi, kısa yaşamında hem çocuklara hem yetişkinlere ilham ve cesaret veren, unutulmaz masallar yazdı. Bu masallar şimdi Resimli Hikâyeler dizisinde bir araya geliyor. Dizinin ikinci kitabında Bir Şeftali Bin Şeftali, Pancarcı Çocuk, Duvarda İki Kedi, Kar Tanesinin Serüveni, Nine ve Sarı Civcivi ile Kel Güvercinci var. Bu masalların konusu hep güncel; adaletten, eşitlikten ve direnmekten yana.

“Bak şimdi, biz bu daldan havalanınca dört yaprak yere düşecek. Bu yaprakları keçisine yedirirse, sonra keçiyi sağıp sütünü güvercinlerinin başına ve boyunlarına sürerse güvercinleri dirilir. Üstelik başka güvercinlerin yapamayacağı gizemli işler becerirler.”

Birkaç saat geçince başımı uzatarak toprağı yardım, güneşin ışığını ve sıcağını gördüm. Güneş, “Hoş geldin,” dedi. İçtenlikle sarıldı bana.

Artık toprağın üstündeydim.

Toprak, annemin de annesiydi, benim de annemdi, kuşkusuz tüm canlıların anasıydı toprak...

₺12,75KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil

Samed Behrengi, kısa yaşamında hem çocuklara hem yetişkinlere ilham ve cesaret veren, unutulmaz masallar yazdı. Bu masallar şimdi Resimli Hikâyeler dizisinde bir araya geliyor. Dizinin üçüncü kitabında Ulduz’un maceraları var. Bu masalların konusu hep güncel; adaletten, eşitlikten ve direnmekten yana.

“Önce Kargalar Kenti’ne gidip haber vermeliyiz. Sonra yine gelir Ulduz’u görürüz. Ona bizden selam söyle. Bizi merak etmeyin, hemen bugün döneriz. Şimdilik hoşça kal.”

Günlük güneşlik, sıcak bir gündü. Ulduz kümesin kapısını açtı, yavru kargayı dışarı çıkardı. Kargacık buna çok sevindi. Kanatlarını çırptı. Gagasını yere sürttü ve “Ulduzcuğum, özgürlük çok güzel bir şey!” dedi.

₺17,00KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil

Azeri asıllı İranlı büyük masalcı Samed Behrengi’nin sevgi, dostluk, paylaşım üzerine kurulu eşsiz masallarından biridir Sevgi Masalı...

Kibirli sultan kızıyla Çoban Ali çocukluk yıllarından beri iki yakın arkadaştırlar. Ancak Çoban Ali’nin duyguları derinleşince kibirli sultan kızı, onun bu cüretini cezalandırır

ve Çoban Ali’yi saraydan attırır. Artık ikisinin de yolları ayrılmıştır.

Sultan kızı hastalanarak günden güne kötüleşip uyku uyuyamaz hale gelirken,

Çoban Ali’den ses seda çıkmaz. Fakat günün birinde öyle bir şey olur ki, iki eski arkadaş yıllar sonra yine karşılaşırlar.

Peki ama sonrasında ne olur?

₺7,65KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil

Gerçek ile gerçekdışı arasında masal dünyasının zenginliği...

Efsunlu Eşya Masalları, Italo Calvino’nun derlediği İtalyan

Masalları’ndan yapılan bir seçme. “İncirden Hiç Bıkmayan Kral Kızı” (Romagna masalı), “Çoban Sarayda” (Toscana masalı), “Sihirli Yüzük” (Trentino masalı) ve “Kuzey Rüzgârı’nın Hediyesi” (Toscana masalı) masallarının yer aldığı seçmeyi Irene Rinaldi resimlemiş.

Sihirli yüzükler, dilediğini yerine getiren kutular, konuşan hayvanlar ve birdenbire değişen hayatlar…

İtalyan ve dünya edebiyatının en önemli yazarlarından ItaloCalvino 1923 yılında Küba’da doğdu. Romanları, hikâyeleri ve denemeleri dünya çapında okundu, sevildi. Çocuklar için de yazdı, ama bütün iyi kitaplar gibi bunlar da her yaştan okura seslenen kitaplar oldu. İkiye Bölünen Vikont, Ağaca Tüneyen Baron, Varolmayan Şövalye bunlara örnek verilebilecek başlıca eserleridir.

₺13,60KDV Dahil
₺16,00 KDV Dahil

Yok, yok, yoktu işte! Ayı nereye bakarsa baksın, kuzusu Mimi’yi bir türlü bulamıyordu. Gece gece tüm ormanı dolaştı, onun için dağları bile aştı. Çünkü onsuz asla uyuyamazdı. Keskin gözlü Kartal’a, unutkan balıklara bile sordu ama kuzusu Mimi’yi ne gören vardı ne de bilen…
Ayı’yla birlikte duyular dünyasında bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Belki de Mimi’yi ondan önce siz bulursunuz…“Sevgi, özlem, neşe, yas, huzur, coşku…
Ayı Masalı, bizi her renkten duygu ve duyu ile temasa davet ediyor.
Çocuklar için keyifli bir duyusal farkındalık deneyimi, yetişkinler için ise içlerindeki çocuğu gülümseten sıcacık bir anlatı sunuyor. Bu oyuncu kitap, her yaştan okura şefkatle dokunacak ve hiç şüphesiz sayısız defa okunacaktır. Kalpten tavsiye ederim.”
Dr. Aslıhan Tokgöz Onaran – Doğal Ebeveynlik Türkiye Uluslararası Platformu Lideri

₺14,45KDV Dahil
₺17,00 KDV Dahil

Kovboylar ve haydutlar diyarı Amerika’dan masallar…

Dünyadaki birçok ülkeden daha genç olan Amerika’nın modern şehir hayatının, masallarına da yansıması kaçınılmazdır.

Oz Büyücüsü’nün yazarı L. Frank Baum’un derlediği bu 12 eğlenceli masalla renkli bir dünyaya yolculuk edeceksiniz.

Günümüzün modern Amerika’sının kültürünü gözler önüne seren bu masallarda at sırtında kovboylardan küçük kanatlı perilere, bir anda can bulan hayvanlardan büyücülere kadar pek çok ilginç figür yer alıyor.

Geçmişle geleceği birbirine bağlayan bu masallar, masal seven herkesin kitaplığında bulunmalı.

₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil

Sevgili anne ve babalar, Sevimli Masallar Serisi ile çocuklarınızın eğlenirken bir şeyler öğrenebileceği masal, boyama ve aktivite sayfaları bir araya toplandı. Çocuklarınız, her bir kitapta birbirinden güzel mesajlarla dolu bir masalı bulacak ve masaldan sonra gelen boyama sayfalarıyla el becerilerini geliştirirken eğlenecekler. Ardından eşleştirme, kelime bulma ve labirent çözme gibi aktivitelerle maceralarında ilerleyecekler. Son olarak, “Bu Masalda Neler Öğrendik?” bölümüyle karşılaşıp kendilerini değerlendirecekler. Çocuklarınıza pozitif değerler aşılayacak ve verimli zaman geçirmelerini sağlayacak bu seriyi tüm ebeveynlere tavsiye ediyorum.

Dr. Mehmet Tekneci - Aile Terapisti

₺4,16KDV Dahil
₺4,90 KDV Dahil
Kitaplara küçük yaşlarından beri düşkün olan ve babasının kendisine anlattığı masalları dinleyerek büyüyen Hans Christian Andersen, yirmili yaşlarının sonunda bu defa kendisi masallar yazmaya başladı ve bu sevdasını kırk yıla yakın bir süre boyunca sürdürdü¨. 
Bu kitapta okurlar, buz gibi bir havada yaktığı kibritlerin aleviyle bir an için olsa bile ısınıp güzel hayallere sığınan Kibritçi Kız’la, başına ne gelirse gelsin cesaretini yitirmeyen Kurşun Asker’le, ufacık boyuyla maceradan maceraya atılan Parmak Kız’la, görüntüsü¨ yüzünden hiç kimseye yaranamayan ama sonrasında herkesi şaşırtan Çirkin Ördek Yavrusu’yla ve daha niceleriyle tanışacak. 
Her yaştan masal meraklıları ise bu klasik masalların keyfine birkere daha varacak.
₺10,20KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
Masallar kitapla tanışmanın ilk adımıdır. Henüz okumayı bile bilmedikleri çağlarda çocuklarımıza okuduğumuz ya da anlattığımız masallarla onları dil dünyamızın zengin renkleriyle tanıştırır, masallar aracılığıyla onlara dünyadan söz eder, yaşamı sevdirmek isteriz. ‘İncir Kokulu Masallar’ adlı kitabımızı, çocuklarımızı hayata hazırlarken; kitapları ve okumayı daha da sevmeleri için kokulu olarak hazırladık, miniklerimizin seveceğini düşündüğümüz keçe ayraçlarla süsledik… İyi eğlenceler!
₺17,00KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
Evvel zaman içinde kalbur saman içinde biri bir masal anlatmış. Sonra bir başkası, sonra bir başkası daha… Kelimelerle yaratılan bu sihirli dünyaların sıradışı bir gücü var; diyar diyar gezip insanların kalbine dokunmak. 
Toprak Ana Masalları’nın başrolünde bugün artık tehlike altında olan güzel dünyamız yer alıyor. Dünyanın farklı köşelerinde anlatılan bu masalların her biri, kadim bir öğreti taşıyor. Amazon Yerlilerinden ormandaki yangını söndürmek için çabalayan minicik bir kuşun öyküsünü dinlerken, bir Hint masalından doğanın dengesine müdahale etmememiz gerektiğini öğreniyoruz. Masallara inanan bir çocuğun azmiyle çiçek bahçesine dönen çorak toprakların hikâyesini ise Avustralya Aborijinleri anlatıyor bizlere… 
Bu dokuz masalda Toprak Ana gökyüzüne, toprağa, denize ve hayvanlara saygı duymamız gerektiğini fısıldıyor kulağımıza."
₺17,00KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
Hey sen!Evetevet, sana sesleniyorum dostum!Kafam çok karıştı.Bana yardım eder misin?Eğer yardım etmezsen masallarım yarım kalacak. 
Kokarca arkadaş bulamayacak. 
Siyah kuzu yalnız kalacak. 
Kavunlar büyüyüp ballanamayacak. 
Brokoli çocukları hastalıklardan koruyamayacak. 
Tavşancık mutlu olamayacak. 
Kırmızı ne kadar güzel bir renk olduğunu fark edemeyecek. 
Ateşböceği Kıvılcım cesur olmayı öğrenemeyecek. 
Mızıkçı keçi hatasını anlayamayacak. 
Şakacı çekirge arkadaşlarına kendini affettiremeyecek. 
Mevsimler çocukları mutlu edemeyecek. 
Çünkü bu masallar senin kararınla sona erecek. 
Haydi, önce bir oku bakalım.Sonra sen ne dersen o olsun.Masallar istediğin gibi bitsin!
₺29,75KDV Dahil
₺35,00 KDV Dahil
Çocuklar... Üzerlerine titrediğimiz, en değerli varlıklarımız... Onları erdemli, yüksek ahlaklı, değerlerimizi bilen ve sahip çıkanbireyler olarak yetiştirmek herkesin ortak amacı. Bunu da en önemli aracı masallar. işte "Bıcır Bıcır Masallar" Kitabı da buradan yola çıkarak hazırlandı. "Değerler Eğitimi"temel alınarak her masalda bir çok değer işlendi. Her masalın sonundaki "Okudum Anladım" çalışmaları ve "Değerler Etkinlikleri"ile değerler eğitimi etkin bir şekilde verilmiştir.
₺23,38KDV Dahil
₺27,50 KDV Dahil
Çocuklar... Üzerlerine titrediğimiz, en değerli varlıklarımız... Komik duruma düşmemek, Kitap Okumak, izinsiz kimsenin eşyasını Karıştırmamak. İşte "Bıcırık Masallarımız" kitapları da buradan yola çıkarak hazırlandı. "değerler Eğitimi" temel alınarak her masalda bir çok değer işlendi.
₺23,38KDV Dahil
₺27,50 KDV Dahil
Toplumumuzu bir arada tutan değerlerimizi yaşatmanın en iyi yolu, onları çocuklarımıza doğru ve uygun bir dille aktarabilmektir. Bunun da en önemli aracı şüphesiz ki masallarımız ve fıkralarımız...Bu kitapta, en kıymetli varlığımız olan çocuklarımıza öz kültürümüzün ayrılmaz parçası olan Karagöz ve Hacivat, veKeloğlan'dan masal ve fıkraları verilmektedir.Her masalın sonundaki "Okudum-Anladım", "Masal Özeti" ve "Sözlük" etkinlikleri ile değerlerin pekiştirilmesi amaçlanmıştır.
₺23,38KDV Dahil
₺27,50 KDV Dahil
Tekir'den Masallar Değerler Eğitimi 
Masal okuyan çocuk; 
Bilgilenir, hayatı tanır, kendine güven duygusu geliştirir, başarma isteğine sahip olur, olumlu modellerle özdeşim kurar, problemler karşısında çözüm üretme yeteneğini ve hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını zenginleştirir, öğrenmeye karşı merakı artar, kendini ifade etme yeteneği kazanır. 
''Pamuk'tan Masallar'' adlı kitabımız çocuklara okumayı sevdirecek bir masal kitabı. Çocuklar; hem masal kahramanlarının gizemli dünyasından maceradan maceraya koşacak hem de masallar yoluyla dramatize edilen ahlaki değerleri öğrenecekler. 
''Değerler Eğitimi''ni temel aldığımız kitabımızda, her masalda birden fazla değer işlendi. ''Değerler Eğitimi''nde sadece masalların anlatımıyla sınırlı kalınmadı. '' Okudum-Anladım'' çalışmaları ile değerler kalıcı hale getirildi. 

- Yalan Söylememek 
- Nezaketli Olmak 
- Kıskançlık Yapmamak 
- Merhametli Olmak 
- Sabırlı Olmak 
- Alay Etmemek 
- Saygılı Olmak 
- Adaletli Olmak
₺13,18KDV Dahil
₺15,50 KDV Dahil
“Eğer bir insan kendi işini kendi yapmaya karar verdiyse, bilinki o işte artık gecikme olmayacaktır.” 
Her dönem güncelliğini koruyarak zamana meydan okuyan Ezop Masalları, çocuklara bin bir çeşit insanı anlatıyor. MÖ 6. Yüzyılda yaşadığı düşünülen Eski Yunan masalcı Ezop tarafından anlatıldığına inanılan bu masallarla çocuklar; adalet, dostluk, dürüstlük, cesaret, cömertlik, alçak gönüllülük gibi değerleri hayvan öyküleri üzerinden öğreniyor. 
Tarla Kuşu ve Yavruları’nın hikâyesinde, yeni ekilmiş bir tarlaya yuvalanan annekuş, tarla sahibinin kendi işini kendi yapmaya karar vermesiyle yavrularına artık bu işin ertelenmeyeceğini ve başka bir yere uçma zamanının geldiğini anlatıyor. Kitapta 2 sürpriz Ezop masalı daha yer alıyor. Çocuklar once masalları okuyor, ardından ‘Kendi Masalımızı Yazalım Etkinliği’ ile hayal gücünü kullanarak yepyeni hayvan öyküleri yazıyor. 
SERİNİN DİĞER KİTAPLARI: 
AslanPostuGiyenEşek 
PalavracıGezgin 
Kuşlar, VahşiHayvanlarveYarasa 
Tilki İle Leylek 
Ayı İle İkiMaceracı 
TavşanveArkadaşları 
ÇiftçiveOğulları
₺6,37KDV Dahil
₺7,50 KDV Dahil
₺4,25KDV Dahil
₺5,00 KDV Dahil
₺4,25KDV Dahil
₺5,00 KDV Dahil
₺4,25KDV Dahil
₺5,00 KDV Dahil
₺4,25KDV Dahil
₺5,00 KDV Dahil
₺4,25KDV Dahil
₺5,00 KDV Dahil
₺6,80KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
₺22,95KDV Dahil
₺27,00 KDV Dahil
₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺12,75KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺11,90KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
₺21,25KDV Dahil
₺25,00 KDV Dahil
₺5,02KDV Dahil
₺5,90 KDV Dahil
₺17,00KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
₺11,05KDV Dahil
₺13,00 KDV Dahil
₺7,65KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
₺7,65KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
₺7,65KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
₺7,65KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
₺7,65KDV Dahil
₺9,00 KDV Dahil
₺15,30KDV Dahil
₺18,00 KDV Dahil
₺10,20KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺10,20KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺10,20KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺7,22KDV Dahil
₺8,50 KDV Dahil
₺6,80KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
₺6,80KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
₺5,10KDV Dahil
₺6,00 KDV Dahil
₺17,00KDV Dahil
₺20,00 KDV Dahil
₺11,90KDV Dahil
₺14,00 KDV Dahil
₺6,80KDV Dahil
₺8,00 KDV Dahil
₺2,13KDV Dahil
₺2,50 KDV Dahil
₺30,60KDV Dahil
₺36,00 KDV Dahil
₺11,05KDV Dahil
₺13,00 KDV Dahil
₺10,20KDV Dahil
₺12,00 KDV Dahil
₺12,75KDV Dahil
₺15,00 KDV Dahil
₺10,63KDV Dahil
₺12,50 KDV Dahil
₺10,63KDV Dahil
₺12,50 KDV Dahil