İlk kitap "Yoksa Öğretmenim Bir Uzaylı mı?" ile başlayan Izzy ve arkadaşlarının maceraları devam ediyor! Dört kafadar Izzy, Maisie, Jodi ve Zach, sınıflarına gelen yeni bir öğrenciyle tanışıyorlar: Bu öğrencinin adı Mathilde ve Fransa'dan geliyor. Ama Mathilde biraz garip biri... Hiç konuşmuyor ve not defterine gizlice bir şeyler yazıp duruyor. Daha da kötüsü bütün öğrencilerin nefret ettiği kapuskayı çok seviyor. Hatta ikinci tabağı bile istiyor! Tabii ki bütün bunların tek bir açıklaması olabilir: Mathilde bir casus ve amacı da okulu kapattırmak!

Pamela Butchart'ın 2015 Blue Peter En İyi Kitap ödülü kazanan romanı.
18,00 ₺ KDV Dahil
24,00 ₺ KDV Dahil
Izzy ve arkadas¸larının bas¸ı bu kez bu¨yu¨k dertte! Okullarına simsiyah giyinen, bembeyaz tenli ve sarmısaktan hos¸lanmayan yeni bir mu¨du¨r geldi. Odasından da tıslama sesleri geliyor... Acaba yeni mu¨du¨r bir vampir olabilir mi?

Federation of Children's Book Groups (FCBG) 2016 En İyi Çocuk Kitabı Ödülü'nü kazanan "Yoksa Okul Müdürü Bir Vampir mi?", Izzy ve arkadaşlarının üçüncü macerası...
18,00 ₺ KDV Dahil
24,00 ₺ KDV Dahil

Bu acayip ekip okullarının bodrumundaki gizli karargâhlarından dünyayı kurtarabilecekler mi?

Ya siz Ezikler'i gülmeden okuyabilecek misiniz?

Sıradan bir okul gibi görünen Nathan Hale İlköğretim Okulu'nun öğrencileri

Duncan, Ruby, Matilda, Heathcliff ve Zıpzıp.. Beşi de sınıfın inek öğrencileri gibi görünüyorlar. Vakitlerini kütüphanede geçiriyorlar, şımarık okul arkadaşlarının eziyetlerine maruz kalıyorlar. Hepsinin garip özellikleri var. Kimi aynı anda üç kutu meyve suyu içip şekerlemeleri elinden düşürmüyor. Kiminin her şeye alerjisi var, eleştirilmeye bile! Kimi ilaçları olmadan nefes alamıyor, kimi hiperaktif, yerinde duramıyor.

Kimse onların dünyayı defalarca kötülerin elinden kurtaran bir takım olduklarına, en zor işlerin altından kalktıklarına inanamaz!

Ve takım yeni üyesi Jackson. Bir zamanlar okulun en popüler çocuğu olan ve eziklere yapmadığını bırakmayan Jackson, şimdi eski arkadaşlarının dışlanmanın acısıyla yeni takımında Birbirlerinden nefret etmelerine karşı. Onları bir arada tutan güç ise ülkenin gelmiş geçmiş en büyük gizli ajanlarından Brand.

Bu çok ilginç takımın, bir adıyla da Ulusal Casusluk, Kurtarma ve Savunma Derneği'nin dünyayı kurtarmaya yönelik maceraları okumaya değer! Her sayfada yeni bir heyecan bulacak, kimi zaman da gülmekten katılacaksınız.

88,50 ₺ KDV Dahil
118,00 ₺ KDV Dahil

20’den fazla ülkede yayınlanıyor, çocuklar bayılıyor!

Annesi peri, babası vampir... Isadora da yarı peri, yarı vampir! İkisinden de özellikler taşıyor. Baleyi çok seviyor, özelikle siyah tütüsüne bayılıyor. Gerçek bir bale gösterisi izlemek için de sabırsızlanıyor. Peki perde açıldığında Pembe Tavşan nerede dersiniz?

66,00 ₺ KDV Dahil
88,00 ₺ KDV Dahil

Dikkat dikkat! Kötü kedi'nin acilen yıkanması gerek. Ne yazık ki kendini korumak için şunlari yapabilirsin:

Zirh giyebilirsin Bol bol yara bandi ve sargi bezi edinebilirsin Yedek iç çamaşiri hazirlayabilirsin (çünkü stresli durumlar kazalara yol açabilir) Ya da bu kitapları okuyabilirsin!

162,00 ₺ KDV Dahil
216,00 ₺ KDV Dahil

İpuçları Peşinde Şifreli Antik Roma Polisiyesi

Sezgi yeteneği yüksek ve meraklı okurlar için!
M.Ö. 46 yılında Roma: Sezar, büyük bir geçit töreniyle zaferini kutluyordu. Cornelia, Titus, Gaius ve Publius adlı dört arkadaş bu muhteşem gösteriyi kaçırmadılar ve Keltlerin ülkesinden getirilen savaş ganimetlerini büyük hayranlıkla izlediler. Ama geçit esnasında meydana gelen kargaşada Cornelia önemli bir ayrıntıyı fark etti, bu da kafadarlarımız için yeni bir macera demekti! Birileri Keltlerden gelen altınları çalmak istiyordu ama hırsızlar bu dört arkadaşı hesaba katmamışlardı.

9,00 ₺ KDV Dahil
12,00 ₺ KDV Dahil

Küçücük bir ’doğru olmayan şey’ söyledim ki gelecekte olması hiç de uzak bir ihtimal değil.

Yeni en yakın arkadaşım Catie Brown (kendisi MÜKEMMEL biridir) beni okuldaki yetenek gösterisine soktu, çünkü benim çok iyi bir şarkıcı olduğumu düşünüyor. (Çünkü ona ses yarışması seçmelerini geçtiğimi söyledim. Minicik bir yalan!..)

Şimdi sorun şu ki, (bu gerçekten ÇOK BÜYÜK bir sır) ben şarkı söyleyemiyorum. Hem de hiç!

Hatta sesim o kadar kötü ki; her denememde, bir felaket olduğunu sanan komşuların ödü patlıyor.

Şimdi ben ne yapacağım?

9,00 ₺ KDV Dahil
12,00 ₺ KDV Dahil
Harvey’in babası gerçekten çok zengindi. Fabrikaları, malikâneleri, farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketleri ve gemileri vardı. Ne yazık ki, babasının muhteşem serveti, on beş yaşına gelen Harvey’i şımarık ve sevimsiz bir delikanlıya dönüştürmekten başka bir işe yaramamıştı. Her istediği hemen ayağına gelen ve sürekli pohpohlanan Harvey için hayat sıkıcı ve anlamsızdı. Derken lüks bir gemiyle yaptıkları deniz yolculuğu sırasında gemiye çarpan dev bir dalga delikanlının yaşamını tamamen değiştirdi.
3,00 ₺ KDV Dahil
4,00 ₺ KDV Dahil

Rusya’nın St. Petersburg kenti Kuzey Kutbu’na o kadar yakındır ki, yaz mevsiminde iki ay boyunca bu şehirde neredeyse güneş batmaz. Beyaz geceler denilen bu çarpıcı döngü, kentin yüzlerce yıllık tarihi dokusuyla birleşince ortaya büyülü bir atmosfer çıkar. Hayalperest genç bir adamın kendini bu atmosfere kaptırması uzun sürmez. İş dışındaki tüm zamanını sokaklarda dolaşarak geçiren genç adam, sonunda çok güzel bir genç kıza rastlar.

Bugüne dek yazılmış en zarif aşk öykülerinden biri...

3,00 ₺ KDV Dahil
4,00 ₺ KDV Dahil

İkisi tektir, tek olan da her şey. Biri kurtaracak dünyayı, yok edecek öteki.

San Francisco:

Nicholas ve Perenelle’in hayatta sadece bir günü ve yapacak tek bir işi kaldı. San Francisco’yu korumaları gerekiyor. Alcatraz Adası’nda toplanan canavarlar serbest bırakıldı ve şehre doğru yoldalar. Durdurulmazlarsa, yollarına çıkan herkesi ve her şeyi yok edecekler.

Peki ya yanlarında tarih ve mitolojinin en büyük savaşçılarından ikisi de olsa, Efsuncu ve efsanevi Simyacı şehri korumayı başarabilecekler mi? Yoksa bu, insan soyu için sonun başlangıcı mı?

19,50 ₺ KDV Dahil
26,00 ₺ KDV Dahil
Kurt adamlar sadece dolunay zamanı üç geceliğine kurda dönüşüyordu. Kurt Çocuğun insan tarafı, kurda dönüştüğünde neler olduğunu hatırlamadı. İlk kez on üç yaşında Kurt Çocuğa dönüşen Atılay, bu durumdan hiç hoşlanmadı. Fakat ister hoşlansın, ister hoşlanmasın, o günden sonra her dolunayda kılları ve pençeleri çıkıp, dişleri sivrileşmeye başladı. Yıl boyunca kasabadaki saldırılar artarak devam etti. Çocuklar kayboldu. Kasabalılar yaratığı avlamak yolunda başarısız teşebbüslerde bulundular. Saldırıların dehşet verici boyutlara ulaşması Kaymakamın da dikkatini çekince bölgeye profesyonel avcılar gönderildi. Avcılar bölgede yüzlerce kurt hakladıkları halde, kaybolan insanların ardı arkası kesilmedi...
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
“Bir kalbin değeri ne kadar sevebildiğinle değil, ne kadar sevildiğinle ölçülür." 

Kansas’taki evinden bir fırtınayla koparılan Dorothy ve köpeği Toto, Oz Diyarı'nda mahsur kalır. Kuzeyin Cadısı ve Munchkinlere kulak veren Dorothy sarı tuğlalı yola çıkar ve ona yardım etmesi için, Zümrüt Şehir’de yaşayan Oz Büyücüsü’nü aramaya koyulur. Korkuluk, Teneke Adam ve Korkak Aslan ile beraber Dorothy arkadaşlık, büyü ve tehlike dolu bir maceraya çıkar.
16,50 ₺ KDV Dahil
22,00 ₺ KDV Dahil

Mark Twain’in birden çok eserinde karşımıza çıkan Tom Sawyer, haylaz ve uçarı bir çocuktur. Macera peşinde koşmaktan hiç geri durmaz. Büyüyünce korsan olma hayalleri kurar. Yaşamın olağan akışı içerisinde muazzam hayal gücüyle yarattığı oyunlar onun hayali serüvenlere atılmasına vesile olur. Günlerini mutfaktan reçel aşırmakla, okuldan kaytarmakla, oyunlar oynamakla, gönlünü kaptırdığı kız o sıralar her kim ise onun dikkatini çekmeye çalışmakla ve hayal kurmakla geçirir.

 

Kitap, Twain’in yazdığı önsözde de belirttiği gibi, çocukları eğlendirirken bir yandan da yetişkinlere çocukluklarını anımsatma amacı taşır. Twain’in harikulade üslubu, ince mizahı ve ayrıntılara verdiği önemle kotardığı Tom Sawyer, yazıldığı günden bu yana genç okur kitlesi içerisinde en çok rağbet gören romanlar arasında yer almaktadır.

 
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil

Şövalye hikâyelerine bayılan ve bu hikâyelerde anlatılan her şeyin gerçek olduğu sanısına kapılan Don Kişot, günün birinde, kötülerle mücadele etmek üzere şövalye olmaya karar verir. Eski püskü bir zırhı elden geçirip giyinir, uyduruk bir kalkan yapar, silah kuşanır ve sıska atı Rozinante’nin sırtına atlayıp yollara düşer. Maceralarında kendisine yoldaşı /akıldanesi/seyisi Sanço Panza eşlik eder. Kahramanımızın kalbindeyse Toboso’lu Dulsina’ya duyduğu aşk vardır.

 

Her ne kadar Don Kişot’un kendi gerçeklikten kopuk dünyasında yaşadığı yanlış anlamalar, şaşkınlıklar ve beceriksizlikler başından geçen olayları eğlenceli bir hale dönüştürse de, kahramanın her durumda sergilediği naiflik ve dürüstlük insanın içini ısıtır. Cervantes’in dört asırdan beri eskimeyen bu romanını genç okurların beğenisine sunuyoruz.

10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil

Kara Büyücüler’in toplantısı karanlık ve bilinmezlerle dolu bir dönemin habercisi gibidir. Bu gizemli toplantıya sızmayı başaran ajan-büyücü Leon Bredov, kızı ve onun arkadaşı inanılmaz şeylere tanık olurlar. Toplantı sırasında sırlarla dolu dikenli ağacın etrafında toplanan Kara Büyücüler, şimşekler ve gök gürültüleri arasında efsanevi Mafaldus Horus’un aralarında belirmesiyle şaşkına dönerler. Bu hiç de iyiye işaret değildir. Olan biteni dehşetle izleyen Leon Bredov, bu toplantıya son vermek ve Mafaldus’u engellemek zorunda olduğunu hisseder. 
Acaba Leon bu güç durumdan zaferle çıkabilecek midir? Yoksa Mafaldus’un korkunç planları her şeyi olduğu gibi onu da mı yok edecektir?

 

18,75 ₺ KDV Dahil
25,00 ₺ KDV Dahil
Hiçbir şeyden korkmuyor musunuz? Öyleyse buyurun gelin Korkusuz Köy’e, beceriksiz Korkuluk Korkut’a yardım etmeye... Korkusuz Köy’de genç yaşlı, büyük küçük, çoluk çocuk hiç kimse korku nedir bilmezken Korkuluk Korkut’a köyün ihtiyar heyeti tarafından önemli bir görev veriliyor. Kargaları bile kaçıramayan zavallı korkuluk, acaba köyün haylaz yumurcaklarını hizaya getirebilecek mi? Ve bu macerada hangi yolları deneyecek? Funda Özlem Şeran, bizleri fantastik ögelerle yoğrulmuş, komik olduğu kadar dersler çıkarabileceğimiz bir yolculuğa davet ediyor. Bakalım, bu masalsı diyarda kendimize nasıl bir pay çıkaracağız?
8,25 ₺ KDV Dahil
11,00 ₺ KDV Dahil
17,10 ₺ KDV Dahil
19,00 ₺ KDV Dahil
16,88 ₺ KDV Dahil
22,50 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
4,46 ₺ KDV Dahil
5,95 ₺ KDV Dahil
7,43 ₺ KDV Dahil
9,90 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
7,43 ₺ KDV Dahil
9,90 ₺ KDV Dahil
7,43 ₺ KDV Dahil
9,90 ₺ KDV Dahil
5,92 ₺ KDV Dahil
7,90 ₺ KDV Dahil
18,00 ₺ KDV Dahil
24,00 ₺ KDV Dahil
22,12 ₺ KDV Dahil
29,50 ₺ KDV Dahil
13,50 ₺ KDV Dahil
18,00 ₺ KDV Dahil
7,43 ₺ KDV Dahil
9,90 ₺ KDV Dahil
9,00 ₺ KDV Dahil
12,00 ₺ KDV Dahil
10,87 ₺ KDV Dahil
14,50 ₺ KDV Dahil
8,25 ₺ KDV Dahil
11,00 ₺ KDV Dahil
13,50 ₺ KDV Dahil
18,00 ₺ KDV Dahil
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
11,25 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
18,75 ₺ KDV Dahil
25,00 ₺ KDV Dahil
21,75 ₺ KDV Dahil
29,00 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
146,25 ₺ KDV Dahil
195,00 ₺ KDV Dahil
15,75 ₺ KDV Dahil
21,00 ₺ KDV Dahil
3,00 ₺ KDV Dahil
4,00 ₺ KDV Dahil
3,00 ₺ KDV Dahil
4,00 ₺ KDV Dahil
10,87 ₺ KDV Dahil
14,50 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
14,25 ₺ KDV Dahil
19,00 ₺ KDV Dahil
9,38 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
18,75 ₺ KDV Dahil
25,00 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
18,75 ₺ KDV Dahil
25,00 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
6,75 ₺ KDV Dahil
9,00 ₺ KDV Dahil
4,42 ₺ KDV Dahil
5,90 ₺ KDV Dahil
30,60 ₺ KDV Dahil
34,00 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
37,43 ₺ KDV Dahil
49,90 ₺ KDV Dahil
5,62 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
20,63 ₺ KDV Dahil
27,50 ₺ KDV Dahil
9,38 ₺ KDV Dahil
12,50 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
7,80 ₺ KDV Dahil
13,00 ₺ KDV Dahil
15,00 ₺ KDV Dahil
20,00 ₺ KDV Dahil
22,50 ₺ KDV Dahil
30,00 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
6,75 ₺ KDV Dahil
9,00 ₺ KDV Dahil
16,50 ₺ KDV Dahil
22,00 ₺ KDV Dahil
10,50 ₺ KDV Dahil
14,00 ₺ KDV Dahil
6,00 ₺ KDV Dahil
8,00 ₺ KDV Dahil
5,25 ₺ KDV Dahil
7,00 ₺ KDV Dahil
7,50 ₺ KDV Dahil
10,00 ₺ KDV Dahil
22,43 ₺ KDV Dahil
29,90 ₺ KDV Dahil
1 2 3 4 >