Hakkımızda

 

Firmamız, 1992 yılında Durali Karapınar ve M. Özgür Onay tarafından dergi ve kaynak kitap pazarlaması yapmak amacıyla önce adi ortaklık olarak kurulmuştur. 1997 yılından itibaren ise Evrensel İletişim Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd. Şti adını alarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1997 yılına kadar "Serhat", "Önde", "Metro", "Basamak" ve "Bu" yayınevlerinin Ankara bayiliğini yapan firmamız, yine aynı yıl Deyimler Sözlüğü'nü hazırlayarak yayın hayatına başlamıştır.

 

Bireysel ve toplu etkinliklerimizle birlikte, hazırladığımız 1, 2, ve 3. sınıf kitapları yayınevimizi yurt geneline tanıtmıştır. İlerleyen yıllarda ilköğretim Matematik 6, 7, 8. sınıf kitaplarının yanı sıra; ilköğretim Güzel Konuşma ve Yazma 1, 2. sınıf,Turizm 2. sınıf ve Bilgisayar 1, 2, 3. sınıf kitaplarına MEB tarafından onay verilerek dağımıtı gerçekleştirilmiştir. Böylece yayınevimiz yurt genelinde tanınır ve güvenilir hale gelmiştir.

 

Evrensel İletişim Yayınları, 2001 yılında M. Özgür Onay'ın vefatı ile aile şirketine dönüşmüştür. 2005 yılında Ankara Karanfil Sokak’ta Evrensel Kitap Kırtasiye adı altında bir yapı kurularak bu alanda da çalışmalara başlanmıştır. Verilen hizmet, duyulan güven, sunduğu çeşit ve müşteri memnuniyeti ile Ankara’da önemli bir yere gelen kitabevimiz, aynı zamanda Ankara'nın en fazla çeşidi olan kitabevi olma onuruna erişmiştir.

 

20 yılı bulan tecrübe ve birikimle, evrenselkitap.com kurularak internet satışına başlanmış ve böylece Türkiye'nin tüm bölgelerine hizmet götürebilme amacı güdülmüştür. 2017 yılına gelindiğinde ise teknolojinin gereklerine uyum sağlayabilmek adına, internet sitesinin ön yüzünde yeniliğe gidilmiş ve adres değişikliği ile daha profesyonel işleyişin ilk adımları atılmıştır. dukakitap.com bu tarihin üzerine kurulmuş ve geçmişin birikimini ve tecrübesini geleceğin teknolojisiyle birleştirme hedefiyle çalışmalarına başlamıştır.

 

< style >. async - hide { opacity : 0 ! important } < /style>