Hakkımızda

 

Firmamız,1992 yılında Durali Karapınar ve M. Özgür Onay tarafından dergive kaynak kitap pazarlaması yapmak amacıyla önce adi ortaklıkolarak kurulmuştur. 1997 yılından itibaren ise Evrensel İletişimYayın Dağıtım San. Tic. Ltd. Şti adını alarak çalışmalarınısürdürmektedir. 1997 yılına kadar "Serhat", "Önde","Metro", "Basamak" ve "Bu"yayınevlerinin Ankara bayiliğini yapan firmamız, yine aynı yılDeyimler Sözlüğü'nü hazırlayarak yayın hayatına başlamıştır.

 

Bireyselve toplu etkinliklerimizle birlikte, hazırladığımız 1, 2, ve 3.sınıf kitapları yayınevimizi yurt geneline tanıtmıştır.İlerleyen yıllarda ilköğretim Matematik 6, 7, 8. sınıfkitaplarının yanı sıra; ilköğretim Güzel Konuşma ve Yazma 1,2. sınıf,Turizm 2. sınıf ve Bilgisayar 1, 2, 3. sınıfkitaplarına MEB tarafından onay verilerek dağımıtıgerçekleştirilmiştir. Böylece yayınevimiz yurt genelinde tanınırve güvenilir hale gelmiştir.

 

Evrenselİletişim Yayınları, 2001 yılında M. Özgür Onay'ın vefatıile aile şirketine dönüşmüştür. 2005 yılında AnkaraKaranfil Sokak’ta Evrensel Kitap Kırtasiye adı altındabir yapı kurularak bu alanda da çalışmalara başlanmıştır.Verilen hizmet, duyulan güven, sunduğu çeşit ve müşterimemnuniyeti ile Ankara’da önemli bir yere gelen kitabevimiz, aynızamanda Ankara'nın en fazla çeşidi olan kitabevi olmaonuruna erişmiştir.

 

20yılı bulan tecrübe ve birikimle, evrenselkitap.com kurularakinternet satışına başlanmış ve böylece Türkiye'nin tümbölgelerine hizmet götürebilme amacı güdülmüştür. 2017yılına gelindiğinde ise teknolojinin gereklerine uyumsağlayabilmek adına, internet sitesinin ön yüzünde yeniliğegidilmiş ve adres değişikliği ile daha profesyonel işleyişinilk adımları atılmıştır. dukakitap.com bu tarihin üzerinekurulmuş ve geçmişin birikimini ve tecrübesini geleceğinteknolojisiyle birleştirme hedefiyle çalışmalarına başlamıştır.